Пафос

Екскурсії в Пафосі

Пафос — місто на південному-заході Кіпру. Сьогодні Пафос, що колись був тихим містечком, є фешенебельним курортом і готовий запропонувати своїм гостям ідеальні умови для відпочинку. Пляжі міста зустрічають гостей яскравим сонцем і теплою водою більшу частину днів в році. За літо море прекрасно прогрівається, тому купатися тут комфортно не тільки дорослим, але й дітям. Однак пляжний відпочинок — лише частина того, що може запропонувати Пафос. Приїхавши сюди, обов’язково скористайтеся можливістю відправитися на екскурсію: тут дійсно є на що подивитися.

З аеропорту до центра міста Пафоса можна дістатися:
Міжнародний аеропорт Пафоса знаходиться в західній частині острова Кіпр (6,5 км від міста Пафоса). Це невеликий аеропорт, який складається лише із одного термінала, що часто користується популярністю серед лоу-костів.

1.Автобус
Єдиним громадським транспортом, що пов’язує аеропорт з містом Пафос та іншими містами, є автобус.
У Пафосі є дві автостанції:

— автостанція Харбор (Harbour Main Bus Station), розташована в центрі Като Пафос, біля гавані, Пафоського замку і набережної;
Щоб дістатись до Пафоса, вам знадобиться міський автобус №612, кінцева зупинка якого- автобусна станція біля пафоського порту. Це саме серце туристичної зони Пафоса, звідси вже пішки можна дійти до готелю чи пересісти на інший маршрут(наприклад, №615, щоб опинитись на легендарному пляжі Корал Бей).
№612 відправляється в сторону міста кожну годину. Дорога займає біля 30 хвилин.
Маршрут руху автобуса №612: Paphos Airport, Paphos-Limassol old Road, Ippokratous, Makariou Av., Gianni Kontou, Spyrou Kyprianou Av., Aphrodite’s Av., Danaes Av., Poseidonos Av., Alkminis, Ledas, Harbour (Main Station).
Вартість проїзду 1,5 євро для дорослого. Після 21:00 вартість нічного квитка- 2,5 євро. Квиток можна придбати у водія.

— головний автовокзал Каравелла (Karavella Bus Station), розташований в центрі верхнього міста, 3,5 кілометрах від узбережжя.
Із автостанції Каравелла в центр Пафоса курсує ще один міський автобус №613, який відправляється кожні 2 години.
Маршрут руху автобуса №613: Pafos Airport, Timi, Acheleia, Koloni, Archiepiskopou Makariou (Geroskipou), Athinon, Griva Digeni, Karavella (Main Station).
Вартість проїзду 1,5 євро для дорослого. Після 21:00 вартість нічного квитка- 2,5 євро. Квиток можна придбати у водія.

Відшукати автобусну зупинку не складно: прямо на виході із термінала (через дорогу) знаходиться зупинка всіх автобусних маршрутів і служб таксі.

2. Трансфер
Добиратися з аеропорту Пафосу в центр Пафосу зручніше і швидше на трансфері. У будь-який час доби, в аеропорту, вас чекатиме водій з табличкою, де будуть написані ваші ім’я та прізвище.

Екскурсії в Пафосі

Визначні пам’ятки, які неодмінно варто відвідати:
• Скала Афродіти — місце овіяне легендами і переказами, місце де народилася богиня любові і краси — Афродіта.
• Бухта Петра-ту-Роміу знаходиться між Лімасолом і Пафосом. На Кіпрі створено культ Афродіти, який пов’язаний з релігійним життям. Богиня, яка дарує землі достаток і родючість. Це святилище Афродіти. З тих пір Кіпр — острів кохання. Це місце має особливу енергетику, даруючи прилив сил і молодість.
• Мис Греко — мальовниче, романтичне місце і заповідник, де кришталево чиста вода, білосніжні пляжі, чудові скелі, печери з різноманітною фауною.
• Грот Афродіти — купальня, природне джерело. За переказами саме тут познайомилися Афродіта з Адонісом. Вода в гроті холодна і має цілющі властивості. Але, на жаль, купатися тут заборонено.
• Археологічний парк. У Пафосі на місці стародавніх розкопок під відкритим небом розташований Археологічний комплекс, який включений ЮНЕСКО до Списку всесвітньої культурної спадщини. Тут представлені різні об’єкти, які датуються III-V ст. н.е. Це різноманітні мозаїки з зображеннями героїв древніх легенд і міфів, будинки, базиліки, гробниці та багато іншого.
• Також в Пафосі знаходиться стародавній некрополь — Королівські гробниці. Розкішні, прикрашені фресками і колонами, усипальниці і гробниці датуються III-V ст. до н.е.
• Пафоський замок- відома середньовічна історична пам’ятка, міська фортеця.
• Монастир Святого Неофіта- одна з найвідоміших православних обителей на Кіпрі, заснована в 12 столітті.

Екскурсії в Пафосі