Нікосія

Екскурсії в Нікосії

Нікосія — унікальне місто, адже воно є розділеною столицею одночасно двох держав — Республіки Кіпр, де проживають греки, і Північного Кіпру, населення якого складають турки. До того ж це одне з найдавніших міст в світі, де перші поселення в мальовничому міжгір’ї Месаорія датовані ще 7 століттям до нашої ери.
Нікосія — це місто злиття двох культур і мирного співіснування минулого та сьогодення. У Нікосії проживає третина населення острова, однак тут дихається так само легко, як де-небудь на просторах кіпрських рівнин. Шанувальники прекрасного отримають задоволення від походів по музеях міста, неодноразово визнаних кращими в Європі. Гурмани насолодяться стравами балканської, грецької та турецької кухонь, а гедоністи різного віку і національностей будуть у захваті від стародавніх візантійських лазень та сучасних спа-центрів. В Нікосію краще їхати навесні і восени, коли стоїть приємна, тепла погода з рідкими дощами, а не виснажлива спека, як у літні місяці. У червні температура повітря в районі +32-35 °C, в липні стабільно тримається в районі +38-40 °C. Навесні і восени температура піднімається до +25-27 °C.

В Нікосії немає свого працюючого аеропорту, тому злітати на Кіпр можна в Ларнаку, або в Пафос, а далі вже доїхати до Нікосії.

З аеропортів до Нікосії можливо дістатися так:
1. Таксі: з Ларнаки в Нікосію в середньому можна доїхати за 45€.
2. Рейсовим автобусом до Нікосії, а від кінцевої зупинки в місті вже зручніше взяти таксі. Квиток на автобус з Ларнаки коштує 8 євро, з аеропорту Пафосу 15 євро + оплата таксі по місту (близько 10 євро). Рейсові автобуси від аеропорту Ларнаки ходять щогодини і вдень, і вночі, а ось розклад з аеропорту Пафосу не дуже зручний: рейсів вкрай мало.
3. Від аеропорту доїхати на рейсовому автобусі до зупинки Kapnos airport shuttle station, а далі дійти до зупинки потрібного вам міського автобуса і на ньому добратися до місця призначення (квиток на міський автобус коштує 1,5 євро для дорослого).
4. Заздалегідь орендувати машину, яку ви зможете забрати в аеропорту. На Кіпрі дуже багато компаній, що надають машини напрокат, і ціни скрізь дуже сильно розрізняються. Звичайно, дешевше брати машину вже в місті, у чи не найбільш популярних компаній. Найоптимальнішим варіантом є 35€ на добу за досить простий автомобіль (ціна в пік сезону, взимку буде дешевше).

Екскурсії в Нікосії

Визначні місця, які неодмінно варто відвідати:
— Мечеть Омерійе- мечеть, яка знаходиться на турецькій частині Нікосії поруч зі старим міським ринком.
— Музей-обсерваторія в башті Шаколас, що знаходиться на грецькій частині. Популярна тим, що з неї відкривається дивовижний вид на місто з висоти.
— Центральні вулиці старої частини міста — Лідра і Онасагору. Вони є центром Старого міста. Тут розташована величезна кількість магазинів, кафе і ресторанів.
— Найстаріша церква Панагія Хрисалиньотисса. Вона присвячена Діві Марії, грецькою мовою її назва означає «Богоматір Золотого льону». Вона вважається найстарішою візантійською церквою в Нікосії.
— Гори Троодос-найбільша гірська система острова Кіпр, найвища точка якої- гора Олімбос(1952м).
— Церква Фанеромені — найбільша церква на території Старого міста, її будівництво датується 1872 роком.
— Музей Кіпру- це перше місце, куди ви маєте заглянути. Вартість вхідного квитка 4,50 євро. Він є основним археологічним музеєм на всьому острові. Тут ви дізнаєтеся історію розвитку Кіпру з часів неоліту до ранньовізантійського періоду (VII ст.).
— Архиєпископія (Нова й Стара будівлі). Вона складається з двох будівель: у новому живе глава Кіпрської православної церкви, а в старому будинку на першому поверсі знаходиться Етнографічний музей Кіпру.
— Венеціанські стіни- стіни, що відокремлюють Старе місто від Нового. Ці стіни будувалися в XVI ст. для захисту від ворогів. Поруч з ними був виритий рів, який зараз використовують для паркування, сцени для концертів і просто піших прогулянок.
— Готичний собор Святої Софії (XIII—XIV ст)- визначна пам’ятка архітектури XIII-XIV ст.
— «Ворота Фамагусти» (16 ст)- найкрасивіші ворота Венецінаської стіни в Нікосії.
— Собор Святого Іоанна – кафедральний собор Кіпрської православної церкви, побудований 1662 року.

Екскурсії в Нікосії