Атол Аліф

Атол Аліф (альтернативна назва: Арі (Ari)), також північну і південну частини називають Аліф Аліф (Alif Alif) і Аліф Даален (Alif Dhaal).
Атол простягнувся на 33 км із заходу на схід і на 96 км з півночі на південь. Атол поділяють на дві частини: Аліф Аліф (північна) і Аліф Даален (південна). У північній частині, крім основного атолу розташований невеликий атол Радсу, а в південній — столиця Махібаду. До складу атола входять 70 островів, але населені лише 18 з них, а 25 перетворені в курорти. Колись місцеві аборигени промишляли ловом акул і черепах, але з тих пір, як морське полювання під забороною, вони зайняті обслуговуванням туристичних готелів.

Туристичні острови:

Халавелі (Halaveli) — острів названий на честь міцного дерева «Ала» і оточений чудовими пляжами та піщаними косами, що йдуть в лагуну. Острів дуже цінують дайвери, оскільки звідси відкриваються чудові місця біля рифу і доступні приголомшливі морські заповідники. Острівний курортний готель забезпечить гостям розкішний відпочинок в просторих віллах з власним невеликим басейном. До послуг відпочиваючих повністю оснащений спа-салон, центр дайвінгу та тенісні корти. Острів довжиною 500 метрів, довжиною 200 метрів, розташований в 110 км від міжнародного аеропорту Хулуле (м. Мале). Трансфер займає на швидкісному комфортабельному катері — 1 година 30 хвилин, на гідролітаку — 25 хвилин. Готель Constance Halaveli Resort.

Ангаага (Angaagau) — екзотичний острів-курорт припаде до душі завзятим дайверам і мандрівникам, які шукають тихий комфортний відпочинок. Готель розташований в оточенні відомих дайверських сайтів, чим і приваблює любителів підводних красот. Острів довжиною 300 метрів, довжиною 300 метрів, розташований в 85 км від міжнародного аеропорту Хулуле (м. Мале). Трансфер на гідролітаку займає 25 хвилин. Готель Angaga Island Resort.

Атуруга (Athuruga) — невеликий круглий острів, облямований прекрасним піщаним пляжем і блакитною лагуною. Це справжній рай для любителів дайвінгу та водних видів спорту. Кораловий риф знаходиться зовсім недалеко від пляжу. Острів довжиною 225 метрів, довжиною 215 метрів, розташований в 90 км від міжнародного аеропорту Хулуле (м. Мале). Трансфер на гідролітаку займає 25 хвилин. Готель Diamonds Athuruga Maldives.

Батала (Bathala) — овальний острів, облямований смугою чудових пляжів. Лагуни практично немає, але кораловий риф зовсім поруч з берегом. Острів довжиною 350 метрів, довжиною 100 метрів. Трансфер на гідролітаку займає 15 хвилин. Готель Sandies Bathala Resort.

Вакаруфалі (Vakarufalhi) — маленький квітучий острів де на безлюдних пляжах з білосніжним піском, в тіні коксових пальм і над кришталево-чистими океанськими водами розташовуються шикарні вілли готелю, що поєднують мальдівський колорит і першокласний сучасний комфорт. Острів довжиною 300 метрів, довжиною 150 метрів, розташований в 90 км від міжнародного аеропорту Хулуле (м. Мале). Трансфер на гідролітаку займає 25 хвилин + 10 хвилин на човні. Готель Vakarufalhi Island Resort.

Веліганду (Veligandu) — дуже симпатичний і затишний острів, який сподобається тим, хто віддає перевагу спокійному пляжному відпочинку, любить купатися в прохолодних водах лагуни і проводити вечори в барі. На одному кінці острова видніються бунгало на палях, а на піщаній мілині іншого таємниче мерехтить планктон. Острів довжиною 600 метрів, шириною 500 метрів, розташований в 51 км від міжнародного аеропорту Мале. Переліт гідролітаком до готелю Veligandu організовується в період з 06.30 до 16.30 та займає 20 хвилин. Готель Veligandu Island Resort.

Веліду (Velidhoo) — пишно квітучий острів запрошує гостей відпочити в 80 просторих круглих бунгало на пляжі або в 20 на воді. Природа тут дійсно чудова, справжній тропічний рай з кокосовими пальмами, чистим блакитним морем, на дні якого розташувався кораловий палац. Острів довжиною 130 метрів, шириною 105 метрів, розташований в 80 км від міжнародного аеропорту Мале. Трансфер займає на гідролітаку 20 хвилин, організовується в період з 06:00 до 16:000. Готель Velidhu Island Resort (Velidhoo).

Віламенду (Vilamendhu) — красивий острів, що зберіг первісну чистоту природи. Зарості кокосових пальм і баньянів, шикарний пляж з красивою обмілиною дають повне уявлення про місцеву флору. Це чудове місце для захоплених снорклингом, оскільки кораловий риф знаходиться всього в 10 метрах від пляжу, а в бар’єрному рифі є 5 проходів, через які можна потрапити у відкрите море. Тут живе величезна кількість видів риб, восьминоги і скати-орли. Острів довжиною 900 метрів, шириною 300 метрів, розташований в 82 км від міжнародного аеропорту Хулуле. Трансфер на гідролітаку займає 25 хвилин. Готель Vilamendhoo Island Resort.

Вілігілівару (Viligilivaru) — острів, поблизу якого розташований риф. Вузька смужка пляжу піщаною косою тягнеться уздовж бунгало, ресторани і бари на воді. 2-кілометровий кораловий риф притягує дайверів, немов магніт, хоча лагуна не настільки глибока, щоб займатися водними видами спорту. Острів довжиною 200 метрів, шириною 40 метрів, розташований в 77 км від міжнародного аеропорту Хулуле. Трансфер на гідролітаку займає 30 хвилин + 15 хвилин на човні. Готель Ranveli Island Resort.

Гангехі (Gangehi) — невеликий острівець знаходиться далеко від інших курортних місць атолу, розташувавшись в проході коралового рифу. Просторі гарні бунгало на воді і традиційні будиночки на пляжі під покрівлею з пальмового листя ідеально вписані в пейзаж. Острів довжиною 200 метрів, шириною 150 метрів, розташований в 83 км від міжнародного аеропорту Хулуле. Трансфер на гідролітаку займає 25 хвилин. Готель Gangehi Island Resort & Spa.

Дідду-Фінолу (Dhiddhoo Finolhu) — вузький острівець з розкішною флорою, який легко за годину обійти по пляжу, кораловий риф знаходиться поблизу берега. Гостям готелю пропонують спа-центр, фітнес-центр, відкритий басейн і розкішні номери відкритого планування, які оточені кришталево чистою водою і тропічною зеленню. Острів довжиною 1800 м, шириною 200 м, знаходиться в 104 км від міжнародного аеропорту Хулуле (м. Мале). Трансфер займає 25 хвилин на гідролітаку (з 06:00 до 16:00) або 20 хвилин літаком внутрішніх авіаліній до аеропорту Маамігілі + 10 хвилин на човні. Готель LUX South Ari Atoll.

Діффуші (Dhiffushi) — довгий і вузький острів в південній частині атола, з берега якого добре видно, як океанські хвилі розбиваються об риф в десятках метрів від пляжу. Курортний комплекс в оточенні дивовижних піщаних пляжів. Гострі дахи потопають у пишній тропічній зелені. З вікон бунгало відкривається вид на бірюзові лагуни
На острові є домашній риф, який представляє інтерес для шанувальників снорклінгу. Острів довжиною 700 метрів, шириною 140 метрів., розташований в 97 км від міжнародного аеропорту Мале імені Ібрагіма Насіра. Трансфер займає 17 хвилин на літаку внутрішніх авіаліній + 5 хвилин на катері. Готель Holiday Island Resort.

Кандолім (Kandolhu) — готель з невеликою територією і прекрасним домашнім кораловим рифом (особливо з боку водних вілл). Готель підійде в першу чергу для любителів спокійного романтичного відпочинку на відокремленому острові. До послуг гостей 4 ресторани, безкоштовний WiFi і номери з кондиціонером. З усіх номерів відкривається прекрасний вид на океан. Барвистий риф ідеально підходить для занять снорклінгом. Діти до 2-х років не приймаються. Острів довжиною 200 м, шириною 150 м, знаходиться в 70 км від міжнародного аеропорту Хулуле (м. Мале). Трансфер займає 25 хвилин на гідролітаку + 15 хвилин на швидкісному катері в світлий час доби. Готель Kandalhu Maldives.

Кудара (Kuda Rah) — казковий остів, обрамленний перлинно-білим пляжем і блакитними водами лагуни. Висококласний сервіс і розкіш готелю зробить ваш відпочинок незабутнім. Острів довжиною 280 м, шириною 120 м, знаходиться в 96 км від міжнародного аеропорту Хулуле (м. Мале). Трансфер займає 20 хвилин на гідролітаку, а потім на човні 7-20 хвилин. Готель Amaya Resort Kuda Rah, Maldives.

Кудафолуду (Kudafoludhoo) — Весь острів занурений в тропічну рослинність і оточений білими піщаними пляжами з прозорою лагуною. Особливість курорту — його сад з буйною рослинністю, барвистими квітами і пальмами. Тут же вирощуються різноманітні фрукти, овочі та зелень для ресторану. А домашній риф лежить всього в декількох метрах від пляжу, що не може не сподобатися любителям спостерігати підводне життя. Готель названий в честь містичного дерева «Ніка», яке є домом для птахів і кажанів і якому близько 355 років. Острів довжиною 309 метрів, шириною 167 метрів, розташований в 74 км від міжнародного аеропорту Хулуле (м. Мале). Трансфер займає 25 хв на гідролітаку (6:00 — 16:00). Готель Nika Island Resort & Spa.

Мадугалі (Madoogali) — чарівний зелений і квітучий острів з піщаними пляжами, дрібним, немов борошно, піском і чудової лагуною. Тут дуже піклуються про збереження природи — коли черепахи припливають на острів, щоб відкласти яйця, команда збирає їх, а коли з’являються маленькі черепашки їх випускають в море, тільки коли ті зможуть відправитися в самостійне плавання. Острів розташований в 74 км від міжнародного аеропорту Хулуле (м. Мале).

Мафушівару (Maafushivaru) — дивно, як такий маленький острів вмістив 38 будиночків та 10 бунгало на воді. Лагуна дозволяє займатися різними видами водного спорту, а кораловий риф настільки близький до берега, що любителі занурень легко добираються до нього вплав. Острів довжиною 500 метрів, шириною 350 метрів, розташований в 92 км від міжнародного аеропорту Хулуле (м. Мале). Трансфер займає 25 хвилин. Готель Maafushivaru Maldives.

Маччафуши (Machchafushi) — зелений крихітний острів з прекрасною лагуною і пляжами. пропонує відпочиваючим розкішні вілли, розміщені на пляжі та над водою, з яких відкривається неперевершений вид на море. Кораловий риф дуже близько, умови для плавання відмінні. Острів довжиною 325 метрів, шириною 200 метрів, розташований в 87 км від міжнародного аеропорту Хулуле (м. Мале). Трансфер займає 25 хвилин на гідролітаку. Готель Centara Grand Island Resort & Spa.

Маяфуші (Maayafushi) — курорт оточений білим піщаним пляжем і кристально чистою водою. Прекрасний кораловий риф для любителів дайвінгу. Курорт складається в основному з Мальдівських бунгало, які оточені пальмами, що дозволить отримати насолоду від комфортним відпочинком під час спеки. Острів розташований в 65 км від міжнародного аеропорту Хулуле (м. Мале). Трансфер займає приблизно 90 хвилин їзди на швидкісному катері або 25 хвилин польоту на гідролітаку. Готель Maayafushi Tourist Resort.

Міріхі (Mirihi) — невеликий острів поблизу коралового рифу названий на честь куща з жовтими квітами, що росте на Мальдівських пляжах і відлякує змій. Лагуна відмінно підходить для занять вітрильним спортом. Острів довжиною 350 метрів, шириною 50 метрів, розташований в 85 км від міжнародного аеропорту Хулуле (м. Мале). Трансфер займає 30 хвилин на гідролітаку. Готель Mirihi Island Resort.

Муфуші (Moofushi) — маленький острів пропонує відпочинок в розкішному і відокремленому пляжному готелі, розташованому в оточенні білих піщаних пляжів та кришталево чистих лагун. Готель належить міжнародному ланцюжку Constance Hotels Experience. Острів довжиною 380 метрів, шириною 162 метри, розташований в 80 км від міжнародного аеропорту Хулуле (м. Мале). Трансфер займає 30 хвилин польоту на гідролітаку (06:00 — 16:00). Готель Constance Moofushi Resort.

Мушимас Мігілі (Mushimas Migili) — острів-курорт з оригінальною концепцією, оточений піщаним пляжем і лагуною з прозорими бірюзовими водами. У 10 метрах від берега розташовується кораловий риф, який зацікавить шанувальників снорклінгу. Острів площею 30 000 кв.м, розташований в 60 км від аеропорту Мале. Трансфер займає 20 хвилин на гідролітаку. Готель Safari Island Resort & Spa.

Налагураіду (Nalaguraidhoo) — великий острів пропонує послуги найбільшого готелю на Мальдівах. Тут є справжня торгова галерея з ювелірним салоном, сувенірними крамницями, відео-залом і фотомайстерні, а також спорткомплекс, басейн і чотири тенісних корти. Величезний вибір розважальних програм, дуже багата інфраструктура острова, є можливість взяти велосипеди на прокат. Кожен день проводяться активні вечірні програми та дискотеки. Острів довжиною 1600 метрів, шириною 440 метрів, розташований в 107 км від міжнародного аеропорту Хулуле (м. Мале). Трансфер займає 20 хвилин перельоту внутрішніми авіалініями + 10 хвилин швидкісний катер. Готель Sun Island Resort & Spa.

Рангалі-Фінолу (Rangali-Finolhu) — дерев’яний міст з’єднує два красивих острова, до послуг гостей просторі вілли, підводний ресторан «Ithaa» зі скляними стінами на глибині 5 метрів і 2 спа-центри, які відзначені нагородами. Гості можуть відпочити у спа-центрі «Retreat» в лагуні або у спа-центрі «Over-Water». Острови Рангалі і Рангаліфінолу з’єднані між собою 500-метровим мостом. Острів розташований в 90 км від міжнародного аеропорту Хулуле (м Мале). Трансфер займає 30 хвилин польоту на гідролітаку (06:00-14:00) або 20 хвилин на літаку внутрішніх авіаліній, і потім 30 хвилин на катері. Готель Conrad Maldives Rangali Island.

Тіла Веліга (Thelu Veliga) — незайманий острів, який обіцяє білі піщані пляжі та плюшеву рослинність, розташований на мальовничому внутрішньому рифі. Просто насолоджуйтесь справжньою розкішшю та простими задоволеннями. Острів площею 10 000 кв.м, розташований в 90 км від аеропорту Мале. Трансфер займає 35 хвилин польоту на гідролітаку. Готель Drift Thelu Veliga Retreat.

Тундуфуші (Thudufushi) — тут прекрасний пляж у вигляді широкої піщаної смуги, яка окільцьовує острів. На цьому маленькому і мальовничому острівці, який потопає в зелені, оточеному чудовими пляжами, гостей розміщують в пляжних і водних бунгало. Підводне плавання одне з кращих в цій зоні, неподалік розташовано кілька захоплюючих місць для дайвінгу — острів оточений чудовими домашніми рифами. Острів довжиною 240 м, шириною 194 м розташований в 100 км від міжнародного аеропорту Хулуле (м. Мале). Трансфер займає 25 хвилин польоту на гідроплані. Готель Diamonds Thudufushi Beach & Water Villas.

Хувахенду (Huvahendhoo) — один з кращих і найстаріших курортів на Мальдівських островах, який першим впровадив систему «Преміум All Inclusive».
Елегантні вілли для сімейного та романтичного відпочинку розташовані на суші і на воді. Готель з прекрасним рифом, пляжами, природою. Острів довжиною 600 м, шириною 110 м розташований в 80 км від міжнародного аеропорту Хулуле (м. Мале). Трансфер займає 25 хвилин польоту на гідролітаку. Готель Lily Beach Resort and Spa.

Фесду (Fesdhoo) — на крихітному зеленому острівці, в самому серці атола Арі з золотим пляжем, оточеним кристально чистими водами лагуни з кораловими рифами, розташувалися фешенебельні вілли W Maldives, відкритого в 2006 році. На території готелю знаходяться: відкритий басейн з прісною водою, центр водного спорту, дайвінг-центр Down Under, більярд. На відкритій терасі ресторану Fire, серед джунглів і мерехтливих смолоскипів, можна покуштувати різноманітність страв. Острів довжиною 150 м, шириною 150 м розташований в 73 км від міжнародного аеропорту Хулуле (м. Мале). Трансфер займає 25 хвилин польоту на гідролітаку (06:00 — 16:00). Готель W Maldives.

Еллаіду (Ellaidhoo) — один з найкрасивіших тропічний острів Північного Арі Атола, який розкинувся поблизу найбільш чудових місць для занурень, серед безкрайніх блакитних лагун. Прекрасний риф і найчистіша вода не залишить байдужим любителів дайвінгу та снорклінга. Також острів підходить для романтичного відпочинку або відпочинку великою компанією. Острів довжиною 300 м, шириною 280 м, розташований в 42 км від міжнародного аеропорту Хулуле (м Мале). Трансфер займає 85 хвилин на швидкісному катері або на 25 хвилин на гідролітаку. Готель Ellaidhoo Maldives by Cinnamon (ex.Сhaaya Reef Ellaidhoo).