Берлін

Берлін — столиця Федеративної Республіки Німеччина та великий мегаполіс, місто різноманітної архітектури, музеїв і палаців, цікавих пам’ятках і жвавого нічного життя. Незважаючи на руйнування Другої світової війни, післявоєнного поділу Берлінською стіною, Берлін відновив не тільки свою зовнішність і статус, а й став містом-символом сучасної Німеччини. Берлін — місто неймовірної архітектури й культурного різноманіття, в якому можна побачити пам’ятки різних історичних періодів: від декількох збережених середньовічних будівель недалеко від Александерплатц до ультрасучасних металевих конструкцій на Потсдамській площі.

У столиці Німеччини є два діючих аеропорту. Міжнародний аеропорт Тегель — найбільший з них. Це центр міжнародних і внутрішніх авіаперевезень. Аеропорт Тегель не має станції S-Bahn і U-Bahn. Автобуси пов’язують цей аеропорт з головним вокзалом і Александерплатц. Інший аеропорт — Шенефельд, в основному, є центром бюджетних авіаперевізників.

З аеропорту Тегель до міста ходять наступні автобуси: X9 JetExpressBus, 109 Bus, TXL JetExpressBus, 128 Bus. Вартість квитка для дорослого 2.70 EUR.

Доїхати з аеропорту Тегель до Берліна залізничним транспортом дійсно не можливо. Однак можна сісти на автобус і дістатися на ньому до найближчої станції метрополітену або ж залізничної платформи.

З аеропорту Шенефельд до міста можна дістатися на електричці, поїзді, або автобусом. Найшвидший і зручний спосіб дістатися до центру Берліна — це електричка S-Bahn. Ж/д станція знаходиться в 5 хвилинах ходьби від терміналу аеропорту. Приблизний час у дорозі до будь-якої станції в центрі Берліна: Головного вокзалу, інших вокзалів, Александерплатц — 30 хвилин. Електрички: S9, S45. Вартість квитка для зон АВС 3.20 EUR для дорослого.

Потяги, як і електрички, працюють цілий рік 7 днів на тиждень приблизно з 4:30 до 23:00. Потяги: RE7, RB14, RB19 проходять через головний вокзал Берліна (Berlin Hauptbahnhof) та потяг RB22 їде до Потсдама 50 хв. Вартість квитка для дорослого 3.30 EUR.

Автобуси та їх маршрути: вартість квитка для дорослого 3.30 EUR. Квиток можна придбати у водія. Майте на увазі, що на автобусі можете доїхати лише до однієї зі станцій метро, а не до центру Берліна.

163: S Schöneweide, S Adlershof, S Grünau, Flughafen Schönefeld;
164: S Kaulsdorf, S Köpenick, S Adlershof, Flughafen Schönefeld;
171: U Hermannplatz, U Rudow, Flughafen Schönefeld;
734: S Zeuthen, Waltersdorf, S Flughafen Berlin Schönefeld;
735: S Königs Wusterhausen, Schulzendorf, Waltersdorf, S Flughafen Berlin Schönefeld;
736: S Königs Wusterhausen, Schulzendorf, Waltersdorf, S Flughafen Berlin Schönefeld;
741: Rotberg, Waltersdorf, S Flughafen Berlin Schönefeld;
742: Großziethen, Waßmannsdorf, S Flughafen Berlin Schönefeld;
X7: U Rudow, Flughafen Schönefeld;
SXF 2 (Sondertarif): Potsdam Hbf, Flughafen Schönefeld;
Нічний автобус N7: S+U Spandau, U Jakob-Kaiser-Platz, U Hermannplatz, U Rudow, Flughafen Schönefeld;
Нічний автобус N60: S Adlershof, Flughafen Schönefeld.

Таксі: стоянки таксі розташовуються за терміналом А, тут працюють тільки офіційні оператори. Зверніть увагу на те, щоб лічильник водій включив тільки в момент Вашої посадки в машину.

Визначні пам’ятки, які неодмінно варто відвідати:

 • Берлінський собор — найбільша і найкрасивіша церкова Берліна.
 • Церква кайзера Вільгельма — руїни церкви, побудованої в кінці 19 століття.
 • Бранденбурзькі ворота — символ Берліна і одна з його головних визначних пам’яток.
 • Берлінська стіна — один з символів «холодної війни».
 • Церква св. Марії — одна з найстаріших церков Берліна, розташована в історичному центрі недалеко від площі Александерплатц.
 • Берлінська телевежа — найвища споруда Берліна і всієї Німеччини.
 • Церква св. Миколи — цегляна готична церква 13 століття, найстаріше релігійна споруда Берліна.
 • Будівля Рейхстагу (Бундестаг) — будівля Парламенту Німеччини.
 • Нова синагога — красива споруда в мавританському стилі, побудована в 19 столітті.
 • Колона Перемоги — пам’ятник заввишки 60 метрів, побудований у другій половині 19 століття.
 • Берлінська опера — один з найстаріших і найбільших музичних театрів Німеччини.

Екскурсії в Берліні