Х’юстон

Х’юстон — четверте за розмірами місто на півдні США в штаті Техас. Зараз місто займає друге місце в країні і за кількістю офісів великих компаній, і за розмірами інвестицій в культуру або охорону пам’яток історії та природи. Це також «космічний штаб США» і процвітаючий міжнародний порт, пов’язаний з Мексиканською затокою 80-кілометровим каналом. Також місто займає в Америці друге місце за кількістю театрів. Причому, такого розмаїття театральних колективів немає ніде — від самодіяльних народних труп і всіляких «прогресивних» колективів різних напрямків до високопрофесійної опери і балету. Проводиться в місті величезна кількість культурних заходів, включаючи всілякі виставки, гастролі тощо. Але перш за все для туристів це місто цікаве своїм знаменитим на весь світ фестивалем Родео. Щорічно скачки на диких биках відвідують близько двох мільйонів туристів. Х’юстон – це мультикультурна суміш націй, без зонування, в якій ви побачите як живопис світового класу, так і традиційне народне мистецтво.

Міжнародний аеропорт Х’юстона імені Джорджа Буша — другий за величиною в Сполучених Штатах. Дістатися центру міста можна кількома способами:

Автобус

З аеропорту Х’юстона в місто відправляються 98 різних маршрутів. Дорога до центру займе близько години, вартість проїзду — 1,50 долари. Визначитися, який маршрут вам потрібен, допоможуть співробітники аеропорту. Більшість автобусів зупиняється в кожному терміналі, але деякі — тільки в одному, в цьому випадку доведеться скористатися наземною залізницею (безкоштовно).

Таксі

Таксі до центру Х’юстона обійдеться в 50-60 USD, тарифи фіксовані, суму вам озвучать до посадки. Стоянки таксі є на виході із зони прильоту кожного терміналу. Самостійно викликати «Убер» буде трохи дешевше — 35-40 USD.

Шаттл

Автобуси-шатли Aeroport Direct — швидший спосіб доїхати до центру Х’юстона. Вони довезуть вас до центру міста всього за 30 хвилин, але і квиток істотно дорожче — 20 доларів з пасажира. Перша зупинка на південній стороні терміналу C, остання — перехрестя Мілам-стріт і Мак-Кінні-стріт (це центр міста).

Трансфер

Якщо ви надаєте перевагу пересуванню з комфортом – замовте трансфер. Тоді водій чекатиме вас з іменною табличкою в терміналі прильоту.

Визначні місця і пам’ятки, які неодмінно слід відвідати:

• Меморіальний парк – один з найбільших меморіальних парків в США. Його площа становить близько 6 квадратних кілометрів, на яких, крім чудової природи, розкинулися тенісні корти і площадки для волейболу, а також спеціально обладнані місця для катання на ковзанах і їзди на велосипеді.

• Космічний центр. Його пов’язана з розвитком американської космонавтики. Тут представлені рідкісні зразки місяцеходів, космічних кораблів, а також різних тренажерів, на яких зазвичай проходили навчання космонавти.

• Х’юстонський університет – один з найпопулярніших навчальних закладів світу. Тут працює 40 науково-дослідних центрів та інститутів, а також щорічно проводяться наукові дослідження на суму близько 120 мільйонів доларів.

• Стадіон Релайант — це багатофункціональний спортивний комплекс. Його урочисте відкриття відбулося 24 серпня 2002 року і викликало справжній фурор, адже він став першим стадіоном НФЛ з розсувним дахом.

• Heritage Plaza — це 53-поверховий хмарочос, висота якого становить 232 мерти. Він широко відомий завдяки своєму даху, який має каскадну форму і чимось нагадує піраміди майя.

• Центральна бібліотека Х’юстона — публічна бібліотека, яка знаходиться на McKinney Street. Вона розташована в старовинній будівлі, що датується 1854 роком.

• Національний історичний парк San Jacinto Battleground, розташований біля судноплавного каналу LaPorte. Ця територія відома тим, що 21 квітня 1836 року тут проходила битва при Сан-Хасінто. Тут розташований монумент Сан-Хасінто, що представляє собою високу колону, на вершині якої розташований оглядовий майданчик.

• Колекція Меніль — дар Х’юстону від екстравагантного подружжя філантропів Джона і Домінік де Меніль. Це понад 17 тис. предметів образотворчого мистецтва, що охоплюють період від 3-го тисячоліття до нашої ери до 20 століття.

• Парк водоспадів — одна з найбільш незвичайних і видовищних пам’яток Х’юстона, Парк водоспадів розкинувся прямо навпроти хмарочоса Вільямс-тауер в бізнес-районі Аптаун. Головна визначна пам’ятка парку — масштабний підковоподібний фонтан, що розташувався на декількох рівнях.

• Театральний район Х’юстона – серце культурного життя «космічного міста». Він розташувався в самому центрі Даунтауна і нараховує 17 театрів і сценічних площадок на будь-який вік та смак.