Чикаго

Чикаго — величезний мегаполіс в північній частині штату Іллінойс, найбільший транспортний вузол і фінансовий центр Північної Америки. Він простягнувся вздовж південно-західного узбережжя озера Мічиган. Історія Чикаго розпочалася в 1833 році, хоча перше поселення на його місці існувало ще задовго до цього. Сучасний вигляд міста з безліччю хмарочосів і висотних будинків виник завдяки трагічній події — пожежі в 1871 році. Він позбавив житла практично третину населення, що вимагало від місцевої влади термінового вирішення проблеми. Забудова пройшла за новою концепцією. Головною її задумкою було розширювати територію не вглиб, а вгору. Так на березі озера Мічиган з’явилися висотні будівлі.
Сьогодні місто має безліч прізвиськ, але одне вживається найчастіше — Місто вітрів. Його походження пов’язують, як з погодними умовами, так і з політикою. Дійсно, з озера дмуть дуже сильні вітри, пориви яких посилюються від великого скупчення хмарочосів.
Місто знамените своєю неперевершеною архітектурою, відмінною кухнею, а так же безліччю можливостей для відпочинку і дозвілля. Чикаго має репутацію одного з найцікавіших міст для піших прогулянок з безліччю паркових зон. Кожен з районів міста має свій неповторний вигляд і характер.

Міжнародний аеропорт «О’Хара» розміщений в 27 км на північний захід від центру Чикаго. Це другий аеропорт в США і третій в світі за пасажиропотоком — щорічно обслуговує понад 75 мільйонів пасажирів. Дістатися до центру міста можна кількома способами:

Автобуси

З аеропорту йдуть автобуси № 250 і 330. Їх зупинка знаходиться біля залу Е, куди можна під’їхати від інших терміналів на поїздах ATS. Автобус № 250 йде до станції Des Plaines і в місто Еванстон через Dempster Avenue. Графік роботи: 05: 20-23: 25. Автобус №330 слідує до західних околиць Чикаго залізничної станції Metra BNSF Line La Grange, Countryside Plaza і ін. Час роботи: 05: 20-22: 10 (неділя вихідний). Ціна квитка становить 2-2,25 долара. Придбати їх можна у водія автобуса або у спеціальних терміналах на території аеропорту. Тривалість поїздки становить біля 40 хвилин.

Електрички

Недалеко від аеропорту є залізнична станція, яка забезпечує зв’язок з Чикаго. Дістатися до станції електрички від терміналів можна, скориставшись трансфером аеропорту (Airport Transit System). Трансфер відправляється від парковки E (Kiss-N-Fly) (з 5:00 до 23:00 кожні 7 хвилин). Потрібно доїхати до станції O’Hare Transfer Station. Тут розташована залізнична лінія Metra’s North Central Service. Маршрут між аеропортом і містом — це синя лінія. Від станції O’Hare Airport, поїзд проїжджає зупинки Jefferson Park, Logan Square, Clark / Lane, UIC-Halsted, Cicero and Forest Park. Вартість проїзду становить 9 доларів. Купити їх можна у спеціальних автоматах. Електрички доступні з 06:00 до 19:30, курсують поїзди кожні 8-10 хвилин. Дістатися до центру Чикаго можна за 40 хвилин.

Таксі

Стоянки таксі розташовані на нижньому рівні кожного терміналу. Вартість проїзду становить біля 40 доларів. Тривалість поїздки – 30-40 доларів.

Трансфер

Якщо ви надаєте перевагу пересуванню з комфортом, замовте трансфер. В такому випадку, вас зустрінуть з іменною табличкою в залі прильоту.

Міжнародний аеропорт Чикаго «Мідуей» розташований в 13 км від центру Чикаго. З міжнародного аеропорту «Мідуей» доїхати до міста можна різними способами:

Поїзд

Станція розташована на схід від будівлі терміналу аеропорту (Midway Transportation Center) і з’єднана з аеропортом переходом. Дотримуйтесь вказівників в аеропорту з написом «Потяги CTA (оранжева лінія)».  Потяги Orange Line курсують з аеропорту в центр міста. Вони рухаються за годинниковою стрілкою навколо району Чикаго-Луп і слідують назад в аеропорт. Час у дорозі від аеропорту до центру міста становить 20-25 хвилин. Потяги курсують з 4:00 до 1:00 щодня. Квиток вартістю 2,5 долари можна придбати в спеціальних терміналах на території аеропорту.

Автобус

Існує сім різних маршрутів якими можна дістатися центру міста. Зупинка усіх автобусів знаходиться в транспортному центрі Midway, там, де й залізнична станція.

Pace Автобуси

Автобусна зупинка біля транспортного центру Midway. Ціна проїзду – 2,25 долари. Можна оплатити готівкою, або придбати квиток в спеціальних терміналах на території аеропорту.

Таксі

Стійки таксі розташовані на нижньому рівні терміналу. Переконайтеся, що в таксі є робочий лічильник, який розрахує тариф поїздки на підставі часу і пробігу.  Середня вартість проїзду становить 35-40 доларів. Для пасажирів доступна послуга «Загальна поїздка». Завдяки їй можна розділити поїздку і заплатити фіксовану ставку за певними напрямами. За цим тарифом вартість поїздки для 1 людини становить 18 доларів.

Визначні місця та пам’ятки, які неодмінно слід відвідати:

• Міленіум-парк — міський зелений оазис площею 100 тис. м² в центрі Чикаго. Він був створений на початку XXI століття і майже відразу завоював популярність за оригінальний дизайн, зручність і красу ландшафтів. Усюди по парку розкидані незвичайні скульптури, арт-об’єкти та інсталяції.

• Фонтан Корона — унікальний фонтан в Міленіум-парку. Конструкція являє собою відео інсталяцію, розміщену на великих екранах-фасадах, з яких вихлюпуються струменя води. Зображення на екранах постійно змінюється і відбивається у водній гладіні чорного мармурового басейну.

• Клауд-Гейт — скульптура на території Міленіум-парку. Місцеві жителі прозвали її «дзеркальною квасолею», тому що контури конструкції дійсно нагадують квасолевий біб. Об’єкт перетворився в один з символів прогресивного Чикаго.

• Військово-морський пірс — набережна, що простягнулася вздовж озера Мічиган на кілька сотень метрів. Пірс був побудований на початку XX століття для суто практичних цілей — забезпечення логістики по річці і озеру. Паралельно були пущені туристичні пороми. Дуже скоро жителі облюбували це місце і почали влаштовувати там пікніки.

• Чудова миля — це торгова вулиця, одна з ділянок Мічиган авеню, навколо якої розташовуються найпрестижніші райони міста.

• Чиказький інститут мистецтв — школа і музей засновані в 1879 році організацією американських художників. У музеї виставляються багаті зібрання імпресіоністів (Моне, Ренуар, Сезанн), а також роботи Пікассо, Матісса, Уорхолла і багатьох інших гідних майстрів.

• Філдовський музей природної історії — Музейний комплекс на березі озера Мічиган, де розміщені колекції, присвячені природній історії планети.

• Планетарій Адлера — космічний театр і музей, побудовані на кошти бізнесмена Макса Адлера. Чиказький планетарій — це перший планетарій на території США.

• Чиказький культурний центр — комплекс, де постійно проходять виставки, презентації, покази та інші культурні заходи. Також тут виступає дитячий хор міста Чикаго.

• Театр Чикаго – пам’ятник культури початку XX століття, один з важливих центрів мистецтва в Чикаго. З самого відкриття театр використовувався дуже широко, в ньому проходили концерти, шоу магів, театральні постановки, виступи коміків.

• Вілліс-тауер — хмарочос, який вважався найвищим в світі до 2009 року. Він складається з 110 поверхів, висота будівлі — 442 метри.

• Центр Джона Хенкока – хмарочос в 100 поверхів. Серед місцевих жителів до хмарочосу міцно вчепилася назва «Великий Джон».

• Бейсбольний стадіон Ріглі-філд — арена для проведення ігор найпопулярнішого в США виду спорту. Стадіон завжди збирає повні трибуни уболівальників під час численних кубків.

• Букінгемський фонтан — мальовнича архітектурна композиція на території Грат-парку. Фонтан був побудований на приватні кошти одного з банкірів. Скульптурна група виконана в стилі рококо та здалеку нагадує весільний торт. Чотири шару цього «торту» символізують штати, які оточують Мічиган, а струмені води — це саме озеро.

• Водонапірна вежа – одна з найстаріших міських споруд, що збереглася з 1869 року. Вежа пережила «велику пожежа» 1871 року, під час якої було знищено майже все місто. Ходить повір’я, що в башті живе привид доглядача. Під час пожежі він забрався на самий верх і повісився, щоб уникнути болісної смерті від вогню.