Крабі

Крабі — популярне курортне місто на півдні Таїланду, є адміністративним центром однойменної провінції.  Курорт, розташований на березі Андаманського моря, в гирлі річки Крабі. Це невелике провінційне містечко було нікому не відоме ще кілька років тому, але тепер воно стало набувати цілком заслужену популярність.

До складу провінції Крабі входить не тільки материкова частина, але і численні острови.  Географічно різноманітна природа, що включає і тропічні ліси, і прибережні карстові утворення, і навіть гори начебто створена для любителів активного відпочинку.  Тут можна зайнятися скелелазінням, дайвінгом, риболовлею. Це мальовниче узбережжя точно сподобається туристам, які люблять відкривати куточки природи, ще не зворушені людиною.

Первозданна природа і стародавні пам’ятники тайської архітектури, дивно чисте море і білосніжні пляжі притягують в Крабі в останні роки велику кількість туристів з різних куточків нашої планети.

Від аеропорту до центру міста можна дістатися кількома способами:

• Автобус

Зупинка автобусів розміщена зліва від виходу з залу прильоту. Квиток вартістю 90 бат можна придбати в терміналі або у водія автобуса. Поїздка до центру Крабі-тауна займе 20 хвилин.

• Таксі

Вартість проїзду на таксі до центру Крабі-тауна становить 400 бат.

Визначні місця та пам’ятки, які неодмінно слід відвідати: 

• Смарагдове, блакитне і кришталеве озеро — найбільш відвідуване туристичне місце в провінції. Всі ці озера розташовуються на території невеликий лісової зони Khao Pra Bang Khram Wildlife Sanctuary. 

• Кладовище черепашок (Shell Fossil Beach) являє собою велику скельну плиту біля узбережжя, що поступово йде під воду.  Ця плита утворена з черепашника і сформована за багато мільйонів років, її товщина складає близько 40 см. Поблизу знаходяться мангрові зарості, куди ведуть прокладені стежки, а також можна прогулятися по пляжу. 

• Тигровий храм Wat Tham Suea — одна з найвідоміших і найвідвідуваніших пам’яток в провінції, і безумовно найважливіший храм. По суті, це цілий комплекс, що включає безліч традиційних храмових будівель і статуй;  сходи з 1237 ступенів на вершину гори, де знаходиться велика статуя сидячого Будди;  монастир;  саму тигрову печеру-монастир;  природну стежку по джунглях. 

• Печера Lang Rongrian Cave — це одна з найближчих до Крабі-тауну вапняних печер.  Вона відома тим, що тут велися розкопки, під час яких виявлено безліч старовинних артефактів і людські скелети, яким понад 37 тисяч років.  Печера невелика, але цікава, зі звисаючими зверху химерними кам’яними утвореннями.

• Водоспад Huay To — це потужний 11-ти каскадний водоспад, один з найкрасивіших і найвідоміший в провінції. На різних рівнях водоспаду знаходяться природні басейни для купання, тому не забудьте взяти з собою купальний костюм.  Можна по стежці вздовж водоспаду піднятися наверх, звідки відкривається непоганий вид і там же можна покупатися в природному басейні.

• Національний парк Khao Phanom Bencha — парк був утворений на схилах і навколо гори Phanom Bencha висотою 1397м. Недалеко від головного входу в парк знаходиться найкрасивіший водоспад провінції Huay To і ще кілька водоспадів.  Тут безліч річок і струмків, прекрасні види на гори, чистий тропічний ліс.  Можна побачити як ростуть у природних умовах орхідеї. 

• Печера Khao Phueng Cave — комплекс печер знаходиться приблизно за кілометр від входу в Національний парк Khao Phanom Bencha National Park.  Протяжність найбільшої печери становить понад 500 метрів.  Вона всіяна вигадливими сталактитами і сталагмітами.

• Затока Ao Tha Len — неймовірно красиве місце і найкраще для прогулянок на каяках в провінції Крабі. 

• Гарячі джерела Натта Варі — Вони розташовані на території лікувального комплексу (Nattha Waree Hot Springs Resort & Spa). Однак не тільки гості санаторію можуть прийняти гарячі ванни, але і будь-який бажаючий, зрозуміло, за плату.

• Гарячі джерела-водоспад Рон (Hot Springs Waterfall, Namtok Ron) — це найпопулярніші і наймальовничіші термальні джерела в провінції. Особливістю цього місця є те, що басейни з гарячою водою утворені природним чином.