Ліон

Ліон — місто на сході Франції та столиця регіону Овернь — Рона — Альпи. Є третім за величиною містом країни та другим за значенням після Парижа. Це місто із мега-смачною кухнею і не менш цікавою історією. За кількістю архітектурних та історичних пам’яток Ліон зовсім не програє столиці. Завдяки історії, яка бере початок з давніх часів Римської імперії, Ліон заслужив місце у списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Відпочинок в Ліоні має тривати принаймні кілька днів, щоб запам’ятатися кожному туристу властивою цьому місту особливою атмосферою, яку не сплутаєш ні з чим іншим. Видатні музеї, динамічне культурне життя, переповнені клуби та нічні бари, процвітаючий університет і фантастична шопінг-сцена надають місту елегантної атмосфери. Гурмани в Ліоні можуть втілити в життя свої найвитонченіші гастрономічні фантазії.


Від аеропорту Сент-Екзюпері до центру Ліона можна дістатися різними спомсобами:

• Трамвай:

Це надійний і швидкий вид транспорту. Трамвай Rhonexpress курсує щоденно вдень з інтервалом 15 хвилин та вночі з інтервалом 30 хвилин. Ціна на квитки варіюється залежно від віку пасажира: для осіб старше 25 років квиток в один кінець коштуватиме 16,10 євро, в обидва – 27,80 євро. Для пасажирів 12-25 років – 13,40 євро і 23,50 євро за дорогу в один і обидва кінці відповідно. Дітям до 12 років проїзд безкоштовний.

• Автобус:

Оптимальним варіантом дістатися в Ліон є автобус Satobus, поїздка на ньому займе біля 45 хвилин. Квиток для одного дорослого обійдеться в 9 євро, для дітей (4-12 років) 4,5 євро, діти до 4 років користуються послугами автобуса безкоштовно. Оплатити проїзд можна безпосередньо у водія, або придбати квиток в Терміналі-2. Автобуси відправляються кожні 20 хвилин з 23:30 до 5:30.

• Таксі:

Поїздка на таксі з 7 ранку до 7 вечора коштуватиме близько 40-45 євро, в інший час – на 15-20 євро дорожче.

Визначні пам’ятки, які неодмінно варто відвідати:

• Старе місто – це головна пам’ятка. Він має більш ніж 2000-літню історію і являється об’єктом світової спадщини ЮНЕСКО.

• Белькур – одна з найбільших площ Європи з великим монументом «королю-сонцю» Людовіку 14-му. Щорічно тут проводять різні фестивалі, а взимку заливають каток та монтують велике колесо огляду міста.

• Базиліка Нотр-Дам де Фурвьєр — одна з головних визначних пам’яток, розташована на вершині однойменного пагорба над Соной. Будівля являє собою суміш готики і візантійського стилю з багато прикрашеним інтер’єром. Сюди варто піднятися заради гарної панорами Ліона.

• Собор Сен-Жан Батист — чудовий середньовічний кафедральний собор в романському стилі та фасадом в стилі французької готики, що славиться прекрасними старовинними вітражами.

• Район Presqu’ile — відрізняється красивою архітектурою і монументальними міськими площами. Тут можна побачити безліч величних будівель в стилі бароко і відродження.

• Гало-Римський амфітеатр – за часів правління імператора Тіберія тут проходили масштабні громадські заходи.  Сьогодні тут знаходиться Музей Гало-римської цивілізації, який опускається на 5 поверхів під землю.

• Амфітеатр «Трьох Галлій» — місце де з 19 року до н.е. відбувались гладіаторські ігри і раз в рік представники галлів приносили клятву вірності Риму.

• Римський акведук — Древній Лугдун живили водою чотири акведуки. Вони доставляли чисту воду в місто з довколишніх гірських хребтів і мали протяжність кілька десятків кілометрів.

• Район ткачів — На схилах пагорба Круа-Русе розташований історичний район ткачів, який був центром текстильної промисловості в 19 столітті. Це одне з найкрасивіших місць Ліона з безліччю вузьких похилих вуличок і чарівних кривих сходів.

• Храм змін — Храм змін — історична будівля 18 століття спроектована архітектором Жана-Батиста Роша. Використовувалося ліонськими торговцями як біржа.

• Церква Св. Георгія —  церква була збудована архітектором П’єром Боссаном в неоготичному стилі і являється архітектурною пам’яткою.