Марсель

Марсель — одине з найбільших міст Франції та столиця регіону Прованс — Альпи — Лазурний Берег. Це найбільший порт Середземномор’я, розташований в південно-східній частині країни на березі Ліонської затоки. Марсель — найдавніше і багатонаціональне місто Франції, який має буйний південний темперамент. Його населення — сплав декількох культур: французи, італійці, іспанці, араби, коморці. Саме місцеві жителі придумали Марсельєзу, яка згодом стала французьким гімном, і готують найкращий в світі буябес — рибний суп з десяти видів морських жителів. Така багатокультурність, енергійне міське життя і деяка відчайдушність робить Марсель таким чарівним місцем.

З аеропорту Прованс до Марселя можна дістатися різними способами:
• Груповий автобус:
Груповий трансфер від аеропорту до вокзалу Saint Charles. Шаттли відправляються від платформи 3 аеропорту кожні 15-20 хвилин з 4:10 до 09:50 і з 17:50 до 23:30. Тривалість поїдки становить 25 хвилин, а вартість 8,60 євро, дітям до 6 років – безкоштовно.

• Поїзд:
На безкоштовному шаттлі за 5 хвилин можна дістатися до залізничної станції Vitrolles Aeroport. Поїзд прямує до вокзалу Saint Charles, де можна пересісти на метро і дістатися центру міста. Тривалість поїздки – 18 хвилин, вартість квитка – 5,10 євро. Квитки можна придбати в спеціальних автоматах на станції. Поїзд курсує з 6:00 до 20:26.

• Таксі:
Якщо для вас пріоритетним показником є комфорт, то найоптимальнішим варіантом для вас буде замовити таксі до Марселя. Слід забронювати машину завчасно по телефону або онлайн. Тривалість поїздки – 50 хвилин, вартість поїздки становить 88 євро, мікроавтобуса на 7 пасажирів – 102 євро.

Визначні місця, які неодмінно варто відвідати:
• Старий порт — одне з кращих місць для прогулянок і гастрономічних пригод. Ця стара гавань з безтурботними блакитними водами і сотнями човнів і яхт дає можливість відчути атмосферу міста і доторкнутися до його історії.
• Нотр-Дам-де-ла-Град — дивовижна базиліка в неовізантійському стилі, яка є однією з найбільш знакових пам’яток Марселя. Церква побудована на вершині пагорба і видно практично з будь-якої точки міста. Вершину дзвіниці вінчає величезна позолочена Мадонна. Також звідси відкривається приголомшливий краєвид на Марсель.
• Палац Лоншан — являє собою цілий комплекс унікальних об’єктів архітектури. Чудовий ансамбль будови складається з фасаду з тріумфальною аркою, акуратного симетричного і чарівного фонтану на передньому плані.
• Замок ІФ – збудована у 1531 році фортеця, якій згодом судилося на декілька століть стати в’язницею. Всьому світу замок Іф став відомий завдяки перу іменитого письменника А. Дюма, який використовував романтичний образ похмурої і неприступної фортеці в своєму знаменитому романі «Граф Монте-Крісто».
• Де-ла-Майор – одна з найбільших релігійних споруд 19століття. величезний кафедральний собор в неовізантійському стилі, розташований на північному заході кварталу Ле-Паньє. Інтер’єр багато прикрашений мармуром і мозаїкою, а в склепі знаходяться гробниці єпископів.
• Базиліка Сен-Віктор — на з найдавніших будівель Марселя, джерела якої йдуть в епоху Каролінгів. Церква побудована на місці ранньохристиянського абатства і нагадує середньовічну фортецю.
• Кафедральний собор Марселя — Оригінальний і мальовничий Собор де ла Нувель Майор був зведений в епоху найвищого економічного розквіту міста в XIX столітті. Вражає уяву чудове оздоблення собору з використанням декоративних прикрас, барельєфів, статуеток, мозаїк і чудових фресок.
• Замок Борелі — унікальна споруда в класичному стилі. На прилеглій території розкинулися середземноморський, французький, японський і англійська сади. А в 2002 році сюди був перенесений ботанічний сад, відвідавши який можна насолодитися видом і пахощами дивовижних і екзотичних рослин.
• Марсельський морський музей — Морський музей, відкриття якого приурочили до відвідування міста Наполеоном III в 1860 році, знаходиться в приміщенні Біржі. Постійні і тимчасові виставки ілюструють все морське життя Марселя, починаючи від заснування порту древніми греками, закінчуючи сучасністю.
• Тріумфальна арка Порт д’Екс — Арка була побудована в 1839 році і символізувала перемогу французької армії. Пам’ятка прикрашена чарівними барельєфами, що зображують великі битви, в яких довелося брати участь армії Франції часів Наполеона. А верхній фасад об’єкта вінчають скульптурні групи, які повинні зображати алегоричні фігури.
• Форт Сен-Нікола — Біля входу в Старий порт розташований форт Сен-Нікола, який ще в кінці XVII століття наказав побудувати Людовик, що іменується в народі «Король-сонце» для того, щоб налякати непокірних жителів міста. Ця подія була пов’язана з бунтом марсельців, які раніше посміли виступити проти губернатора Провансу. Сьогодні одне з відділень пам’ятки відкрито для відвідування туристів.
• Марсельська ратуша — Ошатна і витончена міська ратуша Марселя виконана у відповідності з усіма архітектурними прийомами стилю «бароко».
• Музей європейських і середземноморських цивілізацій — Найцікавіший унікальний музей, присвячений цивілізаційному розвитку і історії народів, що населяють Середземномор’я, відкритий в 2013 році.
• Ла-Канеб’єр — жвавий бульвар і одна з центральних вулиць марселя з безліччю монументальних будівель 17-18 століть.
• Ле Каланк — знамениті скелясті бухти в околицях Марселя з мальовничою природою і бірюзовим морем.