Страсбург

Страсбург – місто лежить на рівнинах Ельзасу і займає вигідне центральне положення в Західній Європі. При цьому історично і географічно Страсбург ближче до Німеччини, що накладає на нього деякий німецький відбиток. Розташування вплинуло не лише на назву, а й на архітектуру міста великою мірою: воно перейняло в собі як французьку так і німецьку культури. Перлина міста – історичний центр, який повністю внесений до світової спадщини ЮНЕСКО, що є єдиним випадком у Франції. Страсбург вважають Різдвяною столицею Європи: в місті організовують відомі страсбурзькі ярмарки із солодощами та святковими сувенірами, встановлюють ялинку висотоюпонад 25 метрів – у місті панує чудова різдвяна атмосфера. Крім цього Страсбург має важливі політичні функції в Євросоюзі, тут знаходиться Рада Європи, Європейський суд з прав людини і Європейський парламент. 

З аеропорту до міста можливо дістатися:

Приміський поїзд
Найпростіший і зручний вид транспорту, який відходить від будівлі аеропорту кожні 25 хвилин з 5:00 до 22:30 по буднях і з 7:00 до 22:00 у вихідні. На ньому до міста можна дістатися за 9 хвилин, вартість проїзду — від 4.20 євро для дорослого.

Таксі
Таксі можна знайти на виході з аеропорту. Поїздка до Страсбурга обійдеться не менш ніж в 20 євро.

Поїзд
Аероекспрес «Navette train» курсує між аеропортом і залізничним вокзалом Страсбурга по буднях з 05.30 до 22.30, по вихідних і святах з 07.00 до 22.00. Інтервал його руху — 15 хвилин, час поїздки — 10 хвилин. Вартість проїзду — 4 євро для дорослого.

Визначні місця та пам’ятки, які обов’язково потрібно відвідати:

• Гранд-Іль — серце Страсбурга, це великий острів, утворений річкою Іль. Це ідеальне місце для знайомства з містом і його історичною атмосферою. Гранд-Іль фактично історичний центр Страсбурга. Тут знаходяться його головні визначні пам’ятки: Страсбурзький собор (Нотр-Дам-де-Страсбург), інші середньовічні церкви та історичні будівлі.
• Страсбурзький собор (Нотр-Дам-де-Страсбург) – одна з найграндіозніших готичних церков Європи та прекрасний пам’ятник середньовічної архітектури. Про нього говорив великий Віктор Гюго – “Чудовисько гігантське і делікатне”. Собор побудований між 1176 і 1439 роками та має 142-метрову вежу (завершену в 1439 році), найвищу у Франції.
• Церква св. Томаса — протестантська Церква, шедевр готичного мистецтва Ельзасу. Є однією з небагатьох протестантських церков, що збереглися з періоду Реформації.
• Церква св. Павла — гарна неоготична споруда кінця 19 століття. Ця протестантська церква розташована на краю острова Іль-Сент-Елен.
• Площа Гутенберга — площа в декількох кроках від Нотр-Дам-де-Страсбург. Названа на честь винахідника друкарського друку Йохана Гутенберга. На площі встановлено його пам’ятник.
• Будинок Каммерцеля — один з найкрасивіших будинків Страсбурга. Цей типовий ельзаський фахверковий будинок з гарним різьбленим фасадом був побудований в 15 столітті та розташований в історичному центрі міста.
• Гребля Вобана — загороджувальна дамба, спроектована відомим французьким маршалом і військовим інженером Вобаном.
• Площа Клебера – центральна та найбільша площа міста, названа в честь генерала Клебера, який був вихідцем із Страсбурга. Тут же знаходиться статуя-пам’ятник полководцю, під якою він захоронений.
• Європейський міст та Сад двох берегів – пішохідний міст, що складається із двох частин з’єднує два міста: французький Страсбург та німецький Кель.
• Маленька Франція – найбільш мальовничий квартал міста, збудований він на численних каналах. Перлиною кварталу є традиційні німецькі «фахверкові» будинки в основу яких покладено будівництво каркасу з дерев’яних балок – конструкції виходять міцними і надзвичайно гарними.