Тулуза

Тулуза – місто на півдні Франції та столиця регіону Окситанія. Розташована в серці французького південного заходу недалеко від Піренеїв, на півдорозі між Атлантикою і Середземномор’ям. Тулуза — одне з найкрасивіших міст Франції з цікавою цегляною архітектурою, багатою історією, сонячним кліматом, доброзичливою і невимушеною атмосферою. Невелике місто на півдні Франції здобуло популярність багато в чому завдяки маленькій скромній фіолетовій квітці. За легендою фіалка потрапила до Тулузи в заплічному мішку солдата Наполеона, який приніс невеликий горщик із рослиною в подарунок своїй коханій. І фіалка, переживши довгий шлях, чудово прижилася. Тулуза стала центром розведення фіалки спочатку для Франції, а потім і для всієї Європи. І тепер із листопада по березень місто потопає у фіолетовому цвітінні й дивовижних ароматах.

Дістатися до Тулузи від аеропорту Бланьяк можна трьома способами:

• Автобус:
Автобус відправляється щоденно з інтервалом 20 хвилин і за 30-40 хвилин доставляє пасажирів до однієї зі станцій в центрі Тулузи: Compans-Caffarelli, Jeanned’Arc, Jean-Jaurès або автобусный вокзал. Придбати квиток вартістю 8 євро можна в касі або у водія.

• Трамвай:
Транспорт курсує щоденно з 6:00 до 00:00 з інтервалом 15 хвилин та доставить вас до станції Palais de justice (Палац суду), де можна пересісти на метро і відправитися у будь-який куточок міста. Вартість квитка становить для дорослого 1, 60 євро, а дорога займе 30 хвилин.

• Таксі:
Таксі з аеропорту до центру міста обійдеться приблизно в 25 євро.

Визначні місця та пам’ятки, які неодмінно слід відвідати кожному туристу:
• Сен-Сернен — одна з найяскравіших церков на середньовічній паломницькій дорозі до Сантьяго-де-Компостела в Іспанії, базиліка Сен-Сернін — чудовий приклад романського мистецтва та об’єкт Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.
• Домініканський монастир — прекрасний приклад південно-готичної архітектури. Найвідоміша пам’ятка монастиря – мавзолей, де похований середньовічний богослов Фома Аквінський.
• Площа Капітолію — жвавий центр Тулузи, який має вишукану класичну архітектуру. На західній стороні площі можна подивитися на красиві аркади. На східній стороні знаходиться знаменита будівля Капітолію 18-го століття з залами що вражають. Позаду площі знаходиться Стародавня оборонна вежа 16-го століття, а на південь чарівні вулички старого міста.
•Сент-Етьєн — кафедральний собор, який будувався кілька століть і має риси відразу декількох архітектурних стилів. Всередині можна оглянути 17 каплиць і красиві гобелени 16 – 18 століть.
• Каплиця кармелітів — невелика релігійна будівля з чудовими розписами, натхненними Сикстинською капелою. Каплиця була побудована в 17 столітті та була частина кармелітського монастиря, який був зруйнований під час Французької революції.
• Канал дю Міді – місце, де зливаються Атлантичний океан та Середземне море. Тут можна насолодитися неквапливою прогулянкою і розслаблюючою атмосферою.
• Музей образотворчих мистецтв — У розкішному будинку, який колись був августинським монастирем, музей Августинів демонструє добре об’ємну колекцію картин та скульптур. Колекція живопису являє собою роботи від епохи Відродження до ХХ століття.
• Нотр-Дам-дю-Таур — старовинна церква з незвичайною дзвіницею. Побудована з цегли рожевого кольору в стилі південної готики. За переказами церква стоїть на місці, де впало тіло першого єпископа Тулузи — сірчаної, якого вбили римляни і прив’язали до бика, пустивши тварину по місту.
• Донжон — порохова вежа 16 століття, увінчана дзвіницею в стилі фламандської архітектури.