Віті-Леву

Віті-Леву – найбільший острів архіпелагу Фіджі. Його населення, 600 тисяч чоловік, становить приблизно 70% від загального населення країни. Віті-Леву оточений Тихим океаном і безліччю островів.
Кожний, хто подорожує на Фіджі, в першу чергу має познайомитися з найбільшим островом архіпелагу – Віті-Леву. Туристи часто розглядають його як місце висадки з міжнародного аеропорту і транзитний пункт на шляху до невеликого острову з високими пальмами та білосніжним піском, де на них чекає жаданий курорт. Але ті, хто обходить Віті-Леву стороною, багато що втрачають.
Цей острів можна нашвидкуруч оглянути за кілька днів, користуючись громадським транспортом або автомобілем, взятим в оренду. Але варто затриматися тут хоча б на тиждень, і у вас з’явиться можливість зустріти в дорозі найбільш гостинних і дивовижних людей, відгалужитись від головних маршрутів, досліджувати місця з неймовірно красивими пейзажами, знайомитися зі старовинними сільськими традиціями та обрядами, і в цілому, пізнати душевність і красу Фіджі сповна.
Віті-Леву пропонує великий вибір пейзажів, від вигорілих на сонці жовтих полів цукрової тростини, вздовж сухого північного узбережжя, до зелених килимів тропічних лісів на східній половині острова.
Все найцікавіше на північному узбережжі Віті-Леву знаходиться на воді. Наприклад, спостереження за дельфінами і кайт-серфінг біля острову Нанану-і-Ра, або неймовірні коралові рифи в Блай-Песедж. Додайте до цього захоплюючі водоспади, пишну тропічну зелень, сплетіння культур та мов, і Віті-Леву, можливо, займе найголовніше місце у вашій подорожі.

Громадського транспорту на Фіджі не багато, і він весь зосереджений на островах Віті-Леву і Вануа-Леву. В Суві, Наді, Лаутоці і інших великих містах цих двох островів курсують міські автобуси і таксі.

Водний транспорт

Між островами ходять пороми і катери, свої катери і машини для трансферу є майже у кожного готелю, але найбільш розвинені авіаперевезення. На багатьох островах Фіджі є аеропорти, і це дозволяє забезпечувати сполучення між населеними островами архіпелагу.

Автобуси

Міжнародні автобусі є на Віті-Леву, де вони курсують між Сувою,Наді і іншими містами острова.

Таксі

Таксі на Віті-Леву також є в основних містах. Їх можна замовити з готелю або зловити на вулиці. Посадка коштує приблизно 3 FJD, і ще близько 1 FJD буде коштувати кожен кілометр, відрахований за лічильником.

Визначні місця, які неодмінно варто відвідати:

 • Коралові рифи- рифи, завдяки яким прикордонна частина суші і набула слави Коралового узбережжя.
 • Будівля Парламенту- унікальний архітектурний комплекс 1992 року, який вважається одним із найекстравагантніших в світі.
 • Кафедральний собор Святої Тройці- собор, що здивує вас своїм ефектним зовнішнім виглядом і шикарним інтер’єром.
 • Музей Фіджі- культурний заклад Фіджі, колекція експонатів якого дуже обширна та різнопланова.
 • Індуїстський храм Шрі-Шива-Субраманья Свами- храм, який розташовується на одній із найжвавіших вулиць містечка Наді.
 • Ботанічні сади Сорстон- сади, де легко можна знайти не тільки ті види, які ростуть на Фіджі, а й інших цікавих представників тихоокеанської флори.
 • Альберт Парк- парк, розбитий на тому ж самому місці, на якому приземлився літак Чарльза Кінгсфорд Сміта, який перший здійснив безпересадочний переліт з Гаваїв на Фіджі.
 • Сува — не тільки столиця Віті Леву, але ще і великий порт, звідки можна дістатися на деякі острови по сусідству.
 • Наді — це не тільки перше місто, в якому ви побуваєте, прилетівши на Фіджі. Це ще і культурний центр, який приваблює індуїстів, які приїжджають сюди не тільки з архіпелагу, а й з усіх довколишніх територій.
 • Лаутока- місцевий «цукровий рай»; відома як центр виробництва цукру на Фіджі.
 • Піщані дюни Сінгатокі- нехарактерна для острова область, що займає 650 гектарів і є не тільки природним парком, а й важливим центром місцевої археології.