Джакарта

Джакарта — багатомільйонна столиця найбільшої мусульманської держави в світі, колишній форпост Голландської Ост-Індії, заснований в 1527 році на північно-західному узбережжі острова Ява.  Його назва перекладається як «місто великої перемоги».

Природа Джакарти — це яскраве поєднання дикості і агресивності і, в той же час, ніжності та спокою. Тут і ніжні пляжі, обігріті сонцем, і омиті солоною водою прибережні скелі, і повні небезпек густі тропічні ліси і тут же вільно зростаючі фруктові дерева.  Жодне інше курортне місто не в змозі запропонувати таку хвилюючу різноманітність своїм гостям.
Джакарта — місто контрастів.  Це бідні вулиці з сотнями метушливих перехожих, це постійний рух і хаос, які межують з найвищими хмарочосами, елітними бутиками та дорогими магазинами.  Атмосфера міста дійсно унікальна: нічим не прикриті злидні тут межують з розкішшю.  Місто сподобається далеко не всім, однак якщо воно все-таки припаде вам до душі, сюди захочеться приїжджати знову і знову.

З аеропорту Soekarno–Hatta International до центру столиці можна дістатися кількома способами:

• Автобус

Транспорт від усіх трьох терміналів до центру ходить щодня з 4 години ранку до півночі.  Час в дорозі на автобусі-шатлі — 1 година.  Вартість квитка складає  біля 3 доларів США. Це найбюджетніший спосіб дістатися центру міста. 

• Таксі

Машину для поїздки в центр можна знайти біля входу в аеропорт. Але щоб не натрапити на приватників, які заламують ціни – підійдіть до стійок офіційного таксі в аеропорту. Час у дорозі становить 1-2 години в залежності від заторів.

Визначні місця та пам’ятки, які неодмінно слід відвідати:

• Національний музей Індонезії – тут можна побачити археологічну, історичну, етнологічну колекції, а також дізнатися багато цікавих фактів і про індонезійську географію.

• Кафедральний собор Джакарти — це римо-католицький храм, який розташований в муніципалітеті Центральна Джакарта.  Біля кафедрального собору знаходиться відомий палац Мердека, а перед собором — мечеть Істікляль, яка є найбільшою мечеттю в Південно-Східній Азії.

• Мечеть Істікляль в Джакарті вважається однією з найбільших мечетей в Південно-Східній Азії — будівля може вмістити близько 120 000 чоловік.  Національна мечеть була побудована на честь незалежності Індонезії і отримала назву «Істікляль», що в перекладі з арабської означає «незалежність».

• Хмарочос Wisma 46 — вважався найвищою будівлею в Індонезії на момент його будівництва (1996 рік).  Хмарочос знаходиться в комплексі Kota BNI-Maybank, це свого роду бізнес-центр.

• Гавань Сунда Келапа — це старовинний порт, який знаходиться в гирлі річки Чілівунг.  Назва річки Чілівунг в перекладі з індонезійської мови звучить як «каламутна річка».  Ця річка є найбільшою річкою міста Джакарта.

• Музей Ваянг — розповість відвідувачам про «ваянг» — індонезійський театр тіней, в постановках якого використовуються маріонетки «ваянг».  Такі театри тіней широко поширені на островах Ява і Балі.

• Національний монумент — це монумент, який знаходиться в середині Медан Мердека, площі Свободи. Висота пілона досягає 132 метрів, а сам пілон є символом боротьби за незалежність Індонезії і був зведений для того, щоб служити нагадуванням про загиблих в цій боротьбі.

• Музей Індонезії — це антропологічний і етнологічний музей, який знаходиться на території культурно-розважального комплексу Таман Міні Індонезія Індах.  Таман Міні Індонезія Індах перекладається як «Прекрасна Індонезія в мініатюрі».