Мумбаї

Мумбаї — місто, що вабить своєю красою і загадковістю. Це місто, що є островом і займає невелику частину на острові Солсет, значний період часу перебувало під впливом британської імперії, що значною мірою відобразилось на його культурній і духовній спадщині. Помітна особливість — присутній дух аристократизму, перейнятий від англійців. В кожному куточку присутній певний англійський колорит. Навіть архітектура давніх будинків, бібліотек та інших будівель має багато спільного, скажімо, з аналогами Лондона або Манчестера. Саме за бажанням колонізаторів Мумбаї був перетворений у велике забудоване  місто з  буйною зеленню, парками, площами, скверами.
Для іноземних гостей, безсумнівно, найбільш привабливим місцем стане Боллівуд, центр індійської кіноіндустрії, який, до слова, теж зроблений за подобою більш відомого американського «кінорайону». Індійський кінематограф відомий своїми серіалами, мюзиклами і гостросюжетними фільмами. Всі вони були зняті в студіях Боллівуду. Туристам іноді представляється унікальна можливість відвідати ці студії в так звані дні відкритих дверей.
Всіх видатних кінозірок Індії можна побачити тут же, так як в цьому районі розташовані їхні будинки і вілли. Вулиці, на яких проживають кінозірки прийнято ще називати індійським Беверлі Хілз.
У Мумбаї варто прилетіти хоча б раз, щоб відчути цю аристократичну, але абсолютно невимушену атмосферу Індії.

Аеропорт Чхатрапаті Шіваджі — це найбільший повітряний порт Індії, розташований в Мумбаї. Дістатись до міста з аеропорту досить просто:

 • На трансфері

Біля виходів з терміналу розташовуються стоянки офіційних перевізників. До Мумбаї можна доїхати за 1,5-2 години. Вартість поїздки коливається від 450-600 рупій.

 • На потязі

Від аеропорту до ж / д станції Vile Parle Station можна доїхати на таксі або на автобусі. Далі на поїзді до центрального ж / д вокзалу Мумбаї. З аеропорту на поїзді легко дістатися до станції Churchgate і CST Terminus. Квитки можна придбати у 2 терміналі.

 • На таксі

В аеропорту можна замовити таксі по передоплаті, можна найняти таксі з лічильником, а можна скористатися моторикшою (до центру міста — 90-180 хвилин).

 • На автобусі

До Мумбаї ходить міський автобус, також є автобусний сервіс (по передоплаті) до південних штатів. Міжміський автобус — з бронювання в зоні прильоту Терміналу 2.

Визначні місця, які неодмінно варто відвідати:

 • Ворота Індії- це символ туристичного Мумбаї, це велика базальтова арка вважається одним з головних міських орієнтирів.
 • Тадж Махал —  другий символ Бомбея, знаменитий п’ятизірковий готель, що знаходиться відразу за воротами Індії, з багатьох його номерів відкривається приголомшливий вид на пам’ятник архітектури і безкрає море.
 • Вокзал Вікторія  – головний і найбільший вокзал Індії.
 • Добі Гат — одна з найбільш незвичайних визначних пам’яток на тільки Мумбаї, але і всієї Індії, це величезна пральня під відкритим небом.
 • Острів Елефанта- острів, розташований на схід від Мумбаї і знаменитий своїми древніми печерними храмами.
 • Храм Вогню – храм, побудований в стилі арт-деко, прикрашений скульптурами в ассирійській стилі.
 • Фонтан Флора – фонтан, для спорудження якого англійці спеціально привезли портлендський камінь.
 • Будівля Верховного суду-  прекрасний зразок архітектури часів колоніалізму
 •  Блошиний ринок Чор-базар- базар, де порившись в покладах різноманітного мотлоху, можна знайти практично будь-яку річ, від недорогих дрібничок до справді вартісних предметів, що представляють неабияку цінність.