Валенсія

Валенсія – засноване ще в 138 році до н. е., третє за величиною та одне з найбільших і найбільш жвавих міст Іспанії. Друга назва Валенсії – земля святкових вогнів і квітів. Розташовується це місто в південно-східній частині Іспанії, на середземноморському узбережжі. Тут м’який клімат (навіть взимку може бути+20),чудові пляжі і багато-багато сонця, а дощ тут падає нечасто.
Історія Валенсії справді багата на значущі моменти. Місто, з давніх-давен прославилося своїми родючими землями, сприятливим кліматом і вигідним географічним становищем часто ставав яблуком розбрату між імперіями. За всю історію країни місто належало грекам, римлянам і до 13 століття арабам, тому тут залишили слід культури різних народів. Якщо додати до цього смачну середземноморську кухню, тисячолітні традиції і гарячий темперамент іспанців – вийде просто ідеальне місто, яке запам’ятається назавжди.

З аеропорту Валенсії до центру міста можна зручно дістатися кількома способами:

• Метро

Аеропорт з центром міста з’єднує Metro line 3. Станція знаходиться на першому поверсі терміналу регіональних рейсів. Квиток в один кінець коштує €1.50 (для однієї зони), €2.10 (для двох), €2.80 (для трьох) і €3.90 (для чотирьох). Квиток в обидва кінці обійдеться вам, відповідно, в €2,90, €4, €5.30 і €7,40.

Як варіант, можна придбати на станції метро Valencia Tourist Card. Туристична картка не тільки дозволить вам спокійно (і безкоштовно) дістатися з аеропорту і назад, але і забезпечить безкоштовний проїзд в міському транспорті в зонах А і В. До того ж ви отримаєте знижки в музеях, при відвідуванні магазинів і ресторанів міста. Вартість туристичної карти: 24 години — €15, 48 годин — €20, 72 години — €25.

• Автобус

Автобус маршруту № 150 відвезе вас з аеропорту прямо в центр Валенсії, що дуже зручно, якщо ви хочете відразу почати знайомство з містом. По дорозі автобус робить зупинки в Mislata, Quart de Poblet і Manises. Квиток в один кінець коштує €1.45 (купується у водія).

З аеропорту автобус відправляється з понеділка по п’ятницю з 05:25 до 22:00 кожні 26 хвилин. По суботах — кожні 35 хвилин (з 05:25 до 22:05). У неділю та святкові дні маршрут закритий.

• Автомобіль

З Валенсії до повітряної гавані можна доїхати за 20 хвилин. Найшвидший маршрут по трасі А3.

Визначні міста та пам’ятки, які неодмінно слід відвідати кожному туристові в Валенсії:

• Місто мистецтва і наук – футуристичний комплекс із будівель незвичної форми на осушеному дні річки Турія. В павільйонах розміщуються музеї, оранжерея, океанографічний парк, виставкові зали та потужний ІМАХ кінотеарт.

• Сади Турії – парк протяжністю 9 км із фонтанами, алеями, спортивними і дитячими площадками та мостами, які, власне, і нагадують, що колись це було руслом річки.

• Шовкова біржа – комплекс будівель в готичному стилі, які використовувались для торгівлі шовком. Особливо гарні частини Біржі – Колонна зала і Апельсиновий дворик. Зараз входить у всесвітню спадщину ЮНЕСКО.

• Площа Биків – кругла арена діаметром 52 м, де двічі на рік проводяться традиційне іспанське шоу – корида. Виступ на цій арені вважається дуже престижним, тому про це мріє кожен тореодор.

• Кафедральний собор — красивий собор 13 ст. У його архітектурі та інтер’єрі химерно переплелися романський стиль, Французька готика, ренесанс, бароко і неокласицизм. Кафедральний собор Валенсії розташований в самому серці Старого міста — районі під назвою Ель-Кармен.

• Санта-Каталіна — храм 13 століття, побудований на місці мусульманської мечеті. Особливо в його архітектурі виділяється висока дзвіниця, побудована між 1688 і 1705 роками. Це справжній шедевр бароко Валенсії, що має цікаву шестикутну форму.

• Прихід св. Іоанна – церква в історичному центрі міста біля Центрального ринку.

• Монастир Сан-Мігель-де-лос-Рейес — колишній монастир 16 століття, в якому зараз розташовується бібліотека.

• Торрес-де-Серранос — один із символів Валенсії, могутні середньовічні ворота кінця 14 століття, які довгий час були головним входом в місто з півночі. Потужні стіни та вежі побудовані з цегли. Головний вхід являє собою величезні двері з напівкруглими арками. З боків розташовані дві потужні п’ятикутні вежі.

• Паласіо дель Маркес де Дос Агуас — палац, перебудований в стилі рококо зі старої садиби початку 18 століття. Зараз тут розташовується музей кераміки та мистецтв.

• Ратуша — Будівля в стилі неоренесанс, неокласицизм і необароко. Історично складається як би з двох частин: будинок освіти — в неокласичному стилі, побудований в другій половині 18 століття, головний фасад — в неоренесансному стилі, побудований на початку 20 століття.

• Ринок Колумба — старий ринок, побудований на початку 20 століття в стилі модерн. • Площа Св. Діви Марії – серце старої Валенсії. В центрі площі є фонтан, який символізує ріку Турію і її канали, а по периметру розташовані історично важливі будівлі.