Рим

Екскурсії в Римі

Рим — столиця і найбільше місто в Італії, столицею сучасної держави місто стало 1871 року. Це один з найзначніших історичних центрів Західного світу, виникнення якого, за легендою, відносять до 753 р. до н. е. Більш як тисячу років «вічне місто» було столицею Стародавнього Риму і ще тисячу — центром Папської держави. Піднесення Рима в стародавні часи пов’язане з його центральним розташуванням у межах Апеннінського півострова і в межах приморської частини, яка була найсприятливішою для людської діяльності того часу. Тепер Рим є сучасним містом з населенням у 2,8 млн чоловік, яке щороку відвідують близько 10 млн туристів. Рим є одним з найважливіших у світі центрів старожитностей і мистецтв. У ньому багато театрів, музеїв і картинних галерей, палаців, фонтанів, вілл і храмів. Величезною є насиченість міста історичними, архітектурними та художніми пам’ятками. Найвідомішими залишками Стародавнього Риму є руїни Форуму, Колізею, терм (лазень) Каракалли та Діоклетіана, катакомби та ін.

Фьюмічіно або, як його ще називають, Леонардо да Вінчі – найбільший в Італії пасажирський аеропорт. Відстань від аеропорту Фьюмічіно до центру Риму близько 30 км., але дістатися до Рима не представляє складності:

Автобус
Автобус Terravision:
Найшвидший і економічний варіант доїхати до Риму з аеропорту це – автобус Terravision, який відправляється від терміналу 3 на зупинці № 5 аеропорту Фьюмічіно, і коштує 5,8 євро для дорослого. Якщо купувати квитки туди – назад ціна буде – 9 Євро для дорослого. Цей автобус курсує кожні 40-60 хвилин, час у дорозі становить близько однієї години. Автобус йде до вокзалу Termini. Перший автобус відправляється з аеропорту о 5.35 ранку, останній – о 23.00 ночі. У зворотному напрямку від вокзалу Termini до аеропорту рейси виконуються з 4.40 ранку до 21.50 вечора.

Автобус SITBusShuttle:
Від термінала Т3 з зупинки № 3, приблизно кожні 30 хвилин відправляється автобус SITBusShuttle. У Римі автобус зупиняється на вокзалі Терміні (Termini Station, Via Marsala), біля Ватикану (Vatican area, Via Crescenzio no. 2) і на Via Aurelia, 565. Перший автобус за маршрутом відправляється о 7.15 ранку, останній — о 00.40 ночі. Зворотному напрамку: з 4:45 до 20:30. Квиток обійдеться приблизно в 6 євро та 11 євро у дві сторони.

Автобус Autost:
Цей автобус прямує до вокзалу Терміні. Квиток коштує 6 євро в одну сторону або 11 євро в обидві. Квитки на автобус можна купити в автоматах, касі при прильоті або онлайн.


Поїзд
На території аеропорту Риму розташована залізнична станція, звідки поїзди регулярно – з інтервалом в 15-30 хвилин – відправляються в місто.
Експрес, який називають Леонардо Експрес (Leonardo Express) їде 32 хв до залізничної станції Терміні та коштує 14 євро для дорослого. Відправляється від вокзалу аеропорту (Stazione Aeroporto).

Поїзд Орте Фара Сабіна – Фьюмічіно (Orte Fara Sabina – Fiumicino). Він доїжджає до вокзалів Риму: Тібуртіна (Tiburtina), Трастевере (Trastevere), Остіенсе (Ostiense). Ціна: 8 євро для дорослого. Тривалість поїздки – близько години. Потяги курсують кожні 15-30 хвилин.

Ще один аеропорт Чампіно знаходиться в 12 кілометрах від центру Рима і раніше приймав здебільшого внутрішні та чартерні рейси. Є кілька варіантів як дістатися міста:

Автобус
Автобуси всіх перевізників знаходяться перед аеропортом — в павільйоні вильоту міжнародних рейсів.

Автобус Terravision
Курсує між аеропортом та головним вокзалом Риму — станцією Termini в центрі міста. Вартість квитка — 4 євро, тривалість поїзди — 40 хвилин;

Автобус Cotral
Підвозить пасажирів за маршрутом з кінцевою станцією біля римського метро Anagnina (лінія А). Поїздка коштує 5 євро для дорослого;

Автобус Sit
Як і автобус Terravision доїжджає до станції метро Termini, проте має довший маршрут, тому час в дорозі становить біля 1 години і квиток коштує 6 євро для дорослого.

Автобус Atral
За 3,9 євро для дорослого можна дістатися до центру міста і метро Termini.

Таксі
Перед виходом з терміналу є можливість взяти таксі, приблизна вартість від 30 євро. Також можна замовити таксі завчасно онлайн.

Визначні пам’ятки міста, які неодмінно варто відвідати:

Екскурсії в Римі

 • Амфітеатр Стародавнього Риму будівництво якого почалося в 72 році нашої ери, сьогодні по праву вважається візитною карткою і символом італійської столиці.
 • Ватикан — місто-державу, яке розташоване в центрі Риму. Туристам доступні лише деякі його частини, щодо порядку відвідування яких необхідно дізнатися заздалегідь.
 • Римський форум — колись саме це місце було політичним центром древньої держави, сьогодні ж це руїни та найважливіша археологічна пам’ятка в світі, яка залишилися на його місці.
 • Пантеон — це античний храм, присвячений давньоримським богам. Геометрична досконалість пропорцій і дивовижний купол цієї будівлі, овіяні дивовижними легендами.
 • Фонтан ді Треві — найбільший фонтан у Римі, який нагадує сцену з античної п’єси і будівництво якого зайняло цілих 30 років. Ця дивовижна пам’ятка архітектури виконана у стилі бароко та має безліч туристичних прикмет.
 • Капітолій — один із семи пагорбів, на яких виник Стародавній Рим. На його вершині, побудований храм, який також називають Капітолієм, а також Капітолійський палац і музеї, що є найбільшим громадським музеєм у світі.
 • Собор Святого Петра — храм, який вражає своєю красою, розмірами та архітектурою. Над його створенням працювали найвидатніші італійські архітектори та митці – Браманте, Рафаель, Перуцці, Мікеланджело.
 • Форум Цезаря — першим імператорським форумом, комплекс архітектурних споруд. Оглядаючи його, ви відчуєте дух стародавнього Риму.
 • Іспанські сходи — відомі у світі сходи у місті Рим, що зв’язують вхідний портал церкви Триніта деї Монті та Іспанську площу. Покровителями церкви були Французькі монархи, а на площі навпроти — розташовувалось представництво їхніх родичів, Іспанських королів. 138 сходинок поєднали два архітектурні об’єкти — на честь площі їх і назвали.
 • Іспанська площа — візитівка італійської столиці. Має вигляд двох нерівних трикутників та названа на честь посольства Іспанії, яке тут розташоване.
 • Вілла Боргезе — дивовижний ландшафтний парк, розташований на північ від центру Риму. Мальовниче палаццо, побудоване ще в 17 столітті володарем червоної шапочки — кардиналом Камілло Боргезе, стало сьогодні улюбленим місцем прогулянок жителів і гостей Рима.
 • Галерея Спада — картинна галерея, розташована в палаці Спада 16-17 століть в місті Рим. В палаці також розташована Державна Рада Італії. Галерея містить картини Тиціана, Гвідо Рені, Артемізії Джентилески та багатьох інших художників римської, болонської і фламандської шкіл.
 • Замок Святого Ангела має грандіозний вид і не менш значну історію. Ця архітектурна пам’ятка Риму розташована у парку Адріана і спочатку була гробницею, потім замком, резиденцією пап, сховищем їх цінностей і одночасно в’язницею. А в наші дні є музеєм.
 • Базиліка Святого Павла за мурами — один з чотирьох головних Соборів Риму. Він розташований в південній частині міста, за стародавніми міськими Авреліановимі стінами.

Екскурсії в Римі