Керкіра (Корфу)

Керкіра — місто на острові Корфу, історичний центр якого включений до списку об’єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Керкіра – це культурний центр і столиця острова. Неповторну атмосферу міста створює вдале нашарування венеціанського, англійського, грецького і французького стилів у різні епохи: в старому місті залишились вулиці і споруди ще з часів середньовіччя.
Острів Керкіра (або як його часто називають на італійський манер — Корфу) як і Греція в цілому, однозначно вартий уваги. Його принадна таємничість, чудові архітектурні споруди та пам’ятки та звичайно ж, красива природа ваблять туристів. Острів Корфу підкорив багатьох своїми чистими пляжами і дивовижними садами. Крім того, на острові є і відгомони сучасного світу.

З аеропорту до центру міста Керкіра можна дістатися на автобусі, таксі:
1.Автобус
Аеропорт Корфу знаходиться поблизу столиці острова: поїздка на автобусі займе всього 10 хвилин. Маршрути по місту на Корфу обслуговують муніципальні автобуси синього кольору. Маршрути за межами міста, в тому числі і на материк за допомогою поромної переправи, — зелені автобуси компанії KTEL. Відповідно, в столиці острова працюють 2 автостанції.
Автобуси з аеропорту Корфу №19 — відправляються від зупинки поблизу терміналу (праворуч від виходу). Вартість проїзду 1,5-2 євро. Час початку руху в будні дні 06:55, закінчення — 19:25 з інтервалом приблизно в 1 ч-1 год 20 хв, в суботу — до 19:30 з тим же інтервалом. Маршрут пролягає до автостанції на площі Сан-Рокко, що на вулиці Іоанніс Феотоки. По неділях і в свята цей автобус випливає з передмістя Лістон через аеропорт Керкіра до Канони.
Площа Сан-Рокко і Канони — це не тільки кінцеві зупинки маршрутів, а й місце відправлення інших автобусів синього кольору по місту, до порту і передмістях. На муніципальному транспорті можна дістатися і до автостанції компанії KTEL. Ця автостанція знаходиться якраз біля морського порту Корфу. Звідси відправляються рейси до Палеокастриці, Ніссакі, Кассіопеї, Сидарі, до пляжів Аріллас, Гліфади, Агіос Стефанос на північному заході і північному сході Керкири, Агіос Георгіос на північному заході і півдні. Вартість проїзду — від 1,60 євро (пляж Іпсос в Пирги) до 44,30 євро (Афіни).
2. Таксі
До міста і порту можна взяти таксі, однак стоянок для них на території аеропорту Корфу немає, і машину доведеться замовляти. Вартість при цьому буде відчутно вище проїзду на громадському транспорті — 16,50 євро як до Корфу, так і до порту. Поїздка з аеропорту Корфу до готелів в столиці острова і за її межами може обійтися ще дорожче.

Визначні пам’ятки, які неодмінно варто відвідати:
• Стара і Нова фортеці острова Корфу — одні з найпопулярніших місць, які туристи відвідують в першу чергу.
• Палац Ахіллеон- це замок,що був зведений в 1891 році і витриманий в неокласичному стилі.
• Церква Св. Спиридона- одна з головних визначних пам’яток, каплиця цієї споруди вважається найвищою на всьому острові.
• Піпіта — невелика бухта з гарним пейзажем і кристально чистим морем.
• Село Кассіопеї- традиційне рибальське село, яке досі зберігає свою ідентичність і чарівність. Воно розташоване в північно-східній частині Корфу в 36 км на північ від Керкіри.
• Палац святих Михайла і Георгія — велична споруда, прикрашена дорічеськими колонами. Зведений англійцями в першій половині XIX століття.
• Ангелокастро – фортеця, яка була збудована візантійцями в XIII столітті на вершині найвищої скелі північно-східного узбережжя Корфу.
• Палеокастриці — одне з наймальовничіших місць острова. Тут багато бухт з блакитною водою, прекрасних пляжів і традиційних грецьких таверн.
• Археологічний музей- музей, де можна побачити залишки місцевого храму Артеміди, датованого 590 до н. е.
• Старе місто Керкіри – частина міста, яка 2007 року була занесена до списку Світової спадщини ЮНЕСКО.