Санторіні

Санторіні — романтичний острів, туристична перлина і археологічна гордість Греції, розташувався в південній акваторії Егейського моря — колиски античної цивілізації. Він входить в групу овіяних стародавніми міфами Кикладских островів, а на морських картах і в путівниках часто відзначений як Тіра, Фіра або Санторін.
Назва «Санторіні» носить також і мініатюрний архіпелаг, куди, крім самого Санторіні, входить ще 4 невеликих острова. Ця група острівців, що утворилася в результаті потужного вулканічного вибуху, є чудо природи, а сам Санторіні вже понад півстоліття є одним з найпопулярніших і престижних курортів Середземномор’я.

До столиці острова Тіри з національного аеропорту можно дістатися:
1. Автобуси
Всі автобуси з аеропорту Санторіні йдуть в Тіру, столицю острова. Рейсів не так вже й багато, всього 4 по буднях (о 07:20, 10:30, 14:15 і 15:00) і 2 — по вихідним (о 10:30 і 15:00). Вартість проїзду — 1.50 євро (2014 року), багаж оплачується окремо — 0.4 євро.
На сайті компанії KTEL є інформація про інші маршрути, які вирушають від автовокзалу Тіри. Острів невеликий, і найдорожчий маршрут (від столиці до Вліхади) обійдеться в 2.30 євро. Що стосується розкладу, то тут більше пощастить тим, хто вирушає в готелі і на екскурсії біля Акротірі, Ії, Перісса. За цими напрямками автобуси з аеропорту Санторіні з пересадкою в Тирі ходять значно частіше — до 8-10 разів на день.
2. Таксі
Знайти стоянку неважко — вона знаходиться на площі біля терміналу. Вартість поїздок по острову відносно невелика.

3. Трансфер.
Якщо ви цінуєте комфорт, радимо замовити трансфер заздалегідь. Водій буде чекати вас в залі відповідного терміналу прибуття з іменною табличкою.

Визначні пам’ятки, які неодмінно варто відвідати:
• Міста Фіра і Оя- туристичні центри острова, тихі та романтичні міста.
• Розкопки стародавнього міста Акротірі- одне з найчарівніших розкопок у світі, закладене під камінь більше 3,500 років до його повторного «відкриття» в 1967.
• Діючий вулкан на острові Неа-Камені.
• Головні пляжі острова:
• Чорний — найдовший пляж острова з дрібним чорним вулканічним піском і галькою, безліччю барів і таверн.
• Червоний — вражаючий красою пляж з червоної галькою.
• Білий — пляж з досить рідкісною білою галькою в оточенні скель з пемзи.
• Іллінський монастир- найвища точка острова з чарівним видом.