Ларнака

Екскурсії в Ларнаці

Ларнака затишно розташувалась на південному сході країни та є одним з трьох найбільших кіпрських міст, який може похвалитися не тільки стрімкою торгівлею, але і привабливістю з точки зору туризму. Ларнака щороку гостинно зустрічає тисячі туристів з усього світу. Це місто з досить багатою та цікавою історією, яка бере свій початок ще в дохристиянські часи. Раніше на місці містечка був великий порт, сьогодні ж готелі Ларнаки гостинно відкривають свої двері перед бажаючими відпочити з комфортом. Відпочинок в Ларнаці — це, перш за все, пляжний відпочинок. Температура в літні місяці досягає 32 ° С, вода відмінно прогрівається. Ларнаку можна сміливо рекомендувати для відпочинку з маленькими дітьми, оскільки море тут неглибоке і з піщаним дном. Більшість готелів розташовані в туристичній зоні Ларнаки, побудовані на схід від міста на узбережжі піщаної затоки. Також цей курорт підійде для літніх людей, охочих відпочити з комфортом, та далеко від шуму великих міст.

З аеропорту Ларнака до центру міста можна дістатися на автобусі або таксі:

1. Автобуси
У центр Ларнаки курсує шість автобусів і всі вони зупиняються в центральній частині міста. Швидше за все зможете дістатися на маршрутах під номерами 417, 429 і 425.
Зупинка знаходиться на другому поверсі аеропорту зліва від виходу.
Розклад руху: кожен день з 5:55 до 23:25 з інтервалом в 30-60 хвилин. Час в дорозі 50 хвилин. Вартість проїзду вдень для дорослого — 1,50 євро, для студента — 0,75 євро. Вночі — 2,50 євро дорослий квиток і 1,25 євро студентський (нічний тариф починає діяти о 21:00). Проїзд для малюків, які не досягли шестирічного віку, безкоштовний, а дітям від 7 років надається знижка в 50%. Білет можна купити у водія (оплата тільки готівкою) або в туристичному бюро, яке розташоване поруч зі стрічкою видачі багажу (у вихідні розклад може змінюватися, уточнюйте інформацію).

2. Таксі
На таксі ви зможете швидко і з комфортом доїхати до центру Ларнаки. Стоянку можна знайти поруч з виходом із зони вильоту. Вартість: від 3 євро.
Поради та корисна інформація:
— перш, ніж сісти в таксі, зверніть увагу, чи включив водій лічильник або заздалегідь обговоріть вартість проїзду.
— вночі таксі коштує дорожче на 15% (з 20:30 до 06:00).
— кіпр пропонує послуги приватних і державних таксі. З першими можете торгуватися, другі ціну не скидають.
— більшість таксистів знають англійську, а деякі володіють російською.

Екскурсії в Ларнаці

Визначні місця, які неодмінно варто відвідати:
• Церква Святого Лазаря, побудована на місці гробниці Святого Лазаря. Тут збереглися чудотворна ікона і мощі святого.
• Візитівкою Ларнаки, поза сумнівом, служить усаджена пальмами набережна Фіникудес, звідки відкривається мальовничий вид на бухту.
• У західній частині набережної знаходиться цитадель XVII ст., у якій розташований Музей середньовічного Кіпру.
• Церква Панагії Фенеромені, яка має візантійську мозаїку Діви Марії VI ст. — один з найвідоміших прикладів мозаїчного мистецтва даного періоду.
• Монастир Ставровуні — найдавніший чоловічий монастир Ставровуні, що має унікальну, сповнену трагічних подій історію.
• Солоне озеро і мечеть Султан Текке- відоме озеро, на яке люди приїжджають заради того, щоб помилуватися красою рожевих фламінго, а також на мечеть, яка розташована на одному з берегів на тлі зелених гір.
• Ларнака Марина- це невелика пристань міста, з дерев’яним пірсом та із затишними лавками, тут можна посидіти і поніжитися на сонечку або відправиться на риболовлю чи в морську подорож.
• Вулиці старого міста і замок (фортеця) міста- пам’ятки, що знаходяться в самому центрі, а вулички ведуть від замка, через церкву святого Лазаря.
• Музей сови-музей, в якому представлена цікава колекція опудал сов, дерев’яні статуетки, біжутерія та прикраси у вигляді цих мешканців нічного світу.
• Муніципальна художня галерея-галерея, в якій представлена невелика колекція картин місцевих художників.
• Археологічний музей- невеликий музей, частина експонатів якого знаходиться на вулиці — залишки колон, статуї, античні величезні глечики, посуд.
• Село Тента періоду неоліту- колись селище, а зараз це кілька кругових хатин з глинистої цегли, в яких в епоху неоліту жили близько 150 жителів.
• Археологічний об’єкт Хирокітія ,створений приблизно 9000 років тому, за віком і змістом схожий на село Тенту, але набагато більший і містить сучасні реконструкції того, як виглядали кругові хатини.
• Село Лефкара – найвідоміше село Кіпру, завдяки хорошій розкрутці серед туроператорів. Воно і правда дуже гарне — кам’яні вулиці, старовинна церква і панорамний вид на долину, атмосферні внутрішні дворики.

Екскурсії в Ларнаці