Гейдельберг

Гейдельберг — місто в Німеччині, на північному заході землі Баден-Вюртемберг, яке стоїть на берегах річки Неккар і оточене густими лісами.
Місто маленьких затишних алей, романтики древніх замків і студентських кафе.  Воно відноситься до одного з небагатьох великих німецьких міст зі збереженими старими міськими будівлями, які не були порушені бомбардуваннями під час Другої світової війни.  У 2004 р Старе місто Хайдельберга було внесене до списку світової спадщини ЮНЕСКО. Ці місця вважаються найтеплішим регіоном Німеччини, тому тут виростає чимало екзотичних середземноморських рослин, а зелений масив Оденвальда вважається одним з кращих місць в країні для екологічного туризму.
В середні віки і на початку Нового часу Хейдельберг був резиденцією графів Пфальца.  У 1386 р тут році був заснований Хайдельбергский університет. І хоча ті часи, коли представники німецької аристократії брали участь в дуелях в районі старого Гейдельберзького університету давно пройшли, навіть зараз, дивлячись на річку Неккар, Старий міст і замок, можна відчути себе в далекому минулому.

         На жаль, місто не має свого аеропорту. Найзручніше до нього дістатися зі Штутгарта або Франкфурта. Зі Штутгарта до центру міста можна дістатися кількома способами:

Поїзд + електричка

Прямі потяги між Штутгартом і Гейдельбергом курсують щопівгодини, починаючи з 7.30 (нічні поїзди також є, але ходять рідше).  Найдешевший спосіб дістатися — це скористатися поїздом типу RE (регіональний).  В такому випадку, час в дорозі займе близько півтори години. Найшвидший, але і найдорожчий спосіб — це скористатися швидкісним поїздом типу IC (трансрегіональні), тоді час в дорозі складе всього близько 40 хвилин. Щоб дістатися до Гейдельберга з Штутгарта на поїзді, необхідно з аеропорту Штутгарта сісти на електричку ліній S2 і S3 і дістатися до центрального залізничного вокзалу Штутгарта (електрички ходять з 5 ранку до півночі, час у дорозі — близько 30 хвилин), звідти пересісти на прямий поїзд  до Гейдельберга.

Автобус

 Автобуси з аеропорту та центральної станції Штутгарта до Гейдельберга починають ходити з 5.45 ранку. Час у дорозі від 2 до 2,5 годин.  Автобуси відправляються раз на годину.  Останній автобус відходить о 23.45 ночі.

Із Франкфурта до Гейдельберга можна дістатися кількома способами:

• Поїзд

В самому аеропорту знаходиться 2 станції. Зі станції Fernbahnhof можна відразу ж пересісти на потяг до Гейдельберга, який відправляється раз на годину, починаючи з 8 ранку (в нічний час поїзди ходять рідше). Оскільки прямих поїздів з аеропорту Франкфурта в Гейдельберг немає, доведеться робити пересадку в Мангеймі, проте сама пересадка, як правило, не займає багато часу (близько 10-20 хвилин), тому сильно не впливає на загальну тривалість поїздки.

• Електричка + поїзд

Ще один спосіб дістатися до Гейдельберга — це сісти в аеропорту Франкфурта зі станції Regionalbahnhof на електричку до центрального залізничного вокзалу, і звідти пересісти на прямий поїзд до Гейдельберга, який ходить з періодичністю раз на годину, починаючи з 6 ранку (вночі — рідше).  Час у дорозі становитиме трохи більше години, пересадок не потрібно. 

Автобус

Сісти на автобус до Гейдельберга можна в аеропорту або на центральній станції Франкфурта.  Перший автобус починає курсувати в 04.45 ранку, останній відходить від аеропорту в 0.25 ночі.  Рейси виконують різні компанії, в час в дорозі — від 1,5 до 2 годин.

  Визначні місця та пам’ятки, які неодмінно слід відвідати:

• Старе місто — головне надбання Гельдерберга.  Тут розташована найдовша в країні пішохідна артерія — вулиця Гауптштрассе, яка має протяжність в 1,6 км.

• Гейдельберзький замок, що підноситься на березі річки Неккар. У збережених приміщеннях відкритий музей з досить різноплановими експозиціями.

• Гейдельберзький університет — найстаріший в сучасній Німеччині ВНЗ і один з найавторитетніших університетів Європи. 

• Палац Великого Герцога — прекрасна будівля, зведена в 1717 році для герцога Філіпа Карла фон Хундхайма.  Сьогодні в його стінах перебуває резиденція Академії Гейдельберга.

• Палац Буассаре — барокова будівля, зведена на початку XVIII ст Францем фон Сікінгеном.  Палац неодноразово відвідував Гете під час свого перебування в Гейдельберзі.

• Вежі-близнюки, що підносяться над мостом Karl-Theodor-Brücke.  Це символ міста, який можна побачити на сувенірах і подарункових листівках, присвячених Гейдельбергу.

• Фонтан Геркулеса на Марктплатц.  Він відомий тим, що в середньовіччі сюди приводили злочинців, приковували їх до фонтану, тим самим залишаючи їх натовпу на потіху.

• Церква Святого Духа — чудовий готичний собор, зведений в період з 1398 по 1441 рр.  Собор розташований в Старому місті недалеко від Гейдельберзького замку.

• Церква Св. Петра — найстаріша релігійна споруда в Гейдельберзі. 

• Церква єзуїтів, будівництво якої було завершено в 1749 р. У минулому вона була серцем єзуїтського кварталу в Гейдельберзі.