Гімарайнш

Гімарайнш — батьківщина першого короля Португалії. Невелике та живописне містечко . Місце, що приваблює своїми тихими вуличками, красивими парковими алеями і багаточисельними історико-культурними та природніми пам’ятками, сотні туристів, що хочуть відпочити від міського шуму і суєти.
Гімарайнш- дуже гарне місце для відпочинку і чудовий приклад північного португальського містечка. Ряд важливих історичних пам’яток були визнані ЮНЕСКО та проголосили місто об’єктом Всесвітньої спадщини в 2001 році.

Дістатись до центра міста Гімарайнш можна з Порту різними способами:

 • На автобусі

Від аеропорту Порту пройдіться до станції Porto — Gonçalo Cristovão Terminal та сідайте на автобус №500. Вартість проїзду 4-10 євро. Відстань в 55 км ви подолаєте за 50 хвилин. Виходьте на зупинці Guimaraes.

 • На поїзді

На станції Porto — Sao Bento сідайте на поїзд № 15153. На ньому ви доїдете до станції Guimaraes. Вартість проїзду 4-6 євро. Відстань до міста 57 км. Час в дорозі займе 1 год 12 хв.

 • На таксі

На таксі їхати зручніше, але не так дешево, як на громадських видах транспорту. Їхати від  node Porto до Guimarães 35 хв. Вартість таксі приблизно 40-50 євро.

 • На орендованому авто

Самостійно на машині до міста ви доїдете за 35хвилин при відстані 54 км. Ви витратите 4 л бензину вартістю 5,2 євро.

Визначні місця, які вам неодмінно потрібно відвідати:

 • Площа Ларго- да-Олівейра- центральна площа міста, символ міста, який носить назву старовинного оливкового дерева. Особливість цього місця-неповторний колорит, який так і манить мандрівників гуляти маленькими провулками цілу вічність.
 • Церква Богоматері Олівейра- знаменитий готичний храм, символ давніх перемог та середньовічна ратуша.
 • Палац герцогів Брагансів- відомий замок Гімарайнша, який визнаний одним з найцікавіших місць містечка. Комплекс красивий не тільки зовні, а й всередині. Там відвідувачів чекає справжня середньовічна епоха, яка назавжди залишила свій слід в зброї та меблях, посуді та багаточисельних гобеленах.
 • Парк на пагорбі Пенья- живописний гірський парк з безліччю маленьких доріжок. Парк весь засипаний величезними валунами, які оброслись зеленим мохом. Стежинки та кам’яні сходи, столітні дерева та заспокійлива тиша-все це надає неймовірно казкову атмосферу цьому місцю.
 • Замок Гімарайнш- справжній середньовічний замок, це офіційна резиденція першого короля Португалії. Цей архітектурний комплекс дуже популярний у туристів. Додатковим бонусом є надзвичайний вид на Гімарайнш, що відкривається зі стін замку.
 • Церква-да-Пенья- церква на вершині пагорба. Пам’ятка знаходиться в парку Montanha- Parque da Penha та височіє над містом. Особливість місця- не готична, а сучасна архітектура, яка ідеально вписується в простір міста.
 • Монастир Сан-Франциско- витончений жіночий монастир ордена францисканців, відомий своїми прекрасними гравюрами та барвистими азулежу(розписні глиняні плиточки).
 • Citânia de Briteiros- один з найбільш важливих археологічних пам’яток в Португалії. Це поселення залізного століття, старовинне місто, засноване кельтськими племенами близько 500 років до н.е.
 • Монастир св. Торкато- неймовірна будівля в стилі неомануелінської архітектури з готичними, ренесансними та романськими елементами. Церква має типову форму латинського хреста та зберігає в собі мощі святого Торкато.