Порту

Порту — один з найстаріших і найбільш значущих історичних міст Португалії. Він був заснований в 3 — 4 столітті до н.е. кельтськими племенами. У 136 році до н.е. поселення було захоплено Римською імперією. Римляни назвали місто Portus Cale, від якого походить сучасна назва міста, середньовічного графства і всієї країни. Порту розташований на північному заході Португалії в гирлі річки Дору, яка впадає в Атлантичний океан. Місто займає правий берег річкової долини і побудований на пагорбах. Відстань від Лісабона становить 300 км. Клімат Порту — субтропічний (середземноморський). На погоду тут значно впливає Атлантика, тому літо зазвичай не таке спекотне, як у сусідній Іспанії.
Порту — друге за величиною і значенням місто в Португалії, який вражає багатою колекцією культурних пам’яток. Це жвавий промисловий і торговий центр, який вважається столицею португальської півночі. Порту — мальовниче місто, побудоване уздовж пагорбів з видом на гирло річки Дору, яке славиться бароковою архітектурою, величними неокласичноми будівлями і чудовими музеями. Його історичне серце (Рібейра), включене до списку об’єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, з лабіринтом атмосферних вузьких вулиць і приголомшливою архітектурою скарбів.

З аеропорту імені Франсішку Са Карнейру в місто Порту можна дістатися:
1. Автобус
Автобусний маршрут 601: Аеропорт ім. Са Карнейру (Aeroporto Francisco Sá Carneiro) — Автобусна станція Cordoaria має такий маршрут: Аеропорт ім. Са Карнейру (Aeroporto Francisco Sá Carneiro) — Спортивний комплекс Pedras Rubras – Комплекс Exponor – Автобусна зупинка Rotunda A.E.P.– Концертний зал Boavista – Casa da Música – Автобусна станція Boavista (Bom Sucesso) – Площа Praça Galiza – Автобусна станція Cordoari.
Час у дорозі близько 25 хвилин (Аеропорт – Автобусна станція Cordoaria). Автобуси відправляються кожна 10 хвилин. Вартість проїзду варіюється в залежності від зони проїзду: від 1,20 євро до 2 євро для дорослого.

Автобусний маршрут 602: Аеропорт ім. Са Карнейру (Aeroporto Francisco Sá Carneiro) — Автобусна станція Cordoaria має такий маршрут: Аеропорт ім. Са Карнейру (Aeroporto Francisco Sá Carneiro) — Спортивний комплекс Pedras Rubras – Комплекс Exponor – Автобусна зупинка Rotunda A.E.P.– Концертний зал Boavista – Casa da Música – Автобусна станція Boavista (Bom Sucesso) – Площа Praça Galiza – Автобусна станція Cordoaria.
Час у дорозі близько 25 хвилин (Аеропорт – Автобусна станція Cordoaria). Автобуси відправляються кожні 10 хвилин. Вартість проїзду варіюється в залежності від зони проїзду: від 1,20 євро до 2 євро для дорослого.

Автобусний маршрут 604: Аеропорт ім. Са Карнейру (Aeroporto Francisco Sá Carneiro) — Госпіталь святого Івана (S. João Hospital) має такий маршрут: Аеропорт ім. Са Карнейру (Aeroporto Francisco Sá Carneiro) – Автобусна зупинка Pedras Rubras – Станція метро Crestins – Автобусна зупинка Padrão Moreira – Майя – зоопарк (Maia – Zoo) – Спортивний клуб Vasco da Gama – Міст Ponte da Pedra – Госпіталь святого Івана (S. João Hospital).
Час у дорозі близько 30 хвилин (Аеропорт – Госпіталь святого Івана). Вартість проїзду варіюється в залежності від зони проїзду: від 1,20 євро до 1,60 євро для дорослого.

Існують два варіанти оплати проїзду в міському автобусі Порто:
— Разовий квиток на проїзд – картка Andante Azul;
— Квиток на 24 години – картка Andante 24.

2. Трансферне автобусне сполучення
Перевізник 100rumos – Airport Shuttle:
Сполучає Аеропорт і центр Порту. Розклад руху автобусів: від 04:00 до 00:35.
Розклад роботи перевізника на території Аеропорту: від 09:00 до 21:00. Вартість квитка 12 євро для дорослого.

Перевізник getBUS:
Сполучає Аеропорт і центр Порту. Курсує протягом семи днів на тиждень. Час у дорозі – близько 25 хвилин. Розклад руху:від 9:30 до 18:25. Вартість квитка 2.80 євро для дорослого; 1.40 євро для дітей від 4 до 13 років,діти; для дітей до 4 років безкоштовно.

3. Метро
Простий спосіб дістатися з центру Порту до Аеропорту або навпаки – це метро. Станція метрополітену розташована безпосередньо перед пасажирським терміналом Аеропорту.
Потрібна вам лінія – це Лінія Е (фіолетова): Аеропорт – Стадіон Драгао – Аеропорт (Airport – Estádio do Dragão – Airport). Поїзди на ній курсують з інтервалами у 20 або 30 хвилин, залежно від часу доби та дня тижня.
Існують три варіанти оплати проїзду у метро:
Разовий квиток на проїзд – картка Andante Azul;
Квиток на 24 години – картка Andante 24;
Туристичний квиток – картка Andante Tour.

Проїзд дійсний у транспортній зоні, з якої розпочалася подорож (тобто зони, де пасажир валідував свій квиток), а також – у сусідніх до неї зонах. Проїзд дозволяє подорожувати певний час, відповідно до зони, до якої він належить.
В залежності від зони, за одноразову поїздку в метро вам доведеться заплатити від 1.20 євро до 5.80 євро для дорослого.

На станції відправлення перевіряйте, скільки зон знадобиться для вашої поїздки.

Визначні місця, які неодмінно варто відвідати:
• Прибережний квартал Порту або Рібейра — лабіринт вузьких звивистих вуличок і провулків з яскравими будинками жовтих, синіх і коричневих відтінків, просочених ароматами випічки і сотнями голосів. Це найпопулярніший район Порту, який внесений до Списку об’єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.
• Клерігуш — символ Порту і одна з найпомітніших пам’яток міста. Це приголомшлива гранітна вежа в стилі бароко, побудована в 18 столітті.
• Палац Болсам — історична будівля колишньої фондової біржі, побудована в 19 столітті на місці францисканського монастиря.
• Портовий міст «Сходження» — міст, який є яскравим прикладом інженерної думки 20-го століття, відкритий в 1963 році.
• Сан-Франциско — прекрасна церква 18-го століття в стилі бароко, яка має просто приголомшливий інтер’єр, прикрашений сліпучими позолоченими елементами.
• Церква св. Ільдефонсо — чудова барокова церква 18-го століття з барвистим фасадом. Ця релігійна споруда побудована на місці середньовічної каплиці 13-го століття.
• Міст Луїса I — грандіозна інженерна споруда 19 століття, яка є одним з найбільш знакових цивільних об’єктів Португалії.
• Кафедральний собор (Се) — відома церква 12 століття, яка є одним з найважливіших романських споруд в Португалії.
• Церква Кармо — чудове релігійна споруда 18-го століття в стилі бароко з приголомшливим фасадом і не менш красивим внутрішнім оздобленням.
• Авеніда душ Аліадос (Avenida dos Aliados) — широкий подвійний проспект і жвавий комерційний центр міста з безліччю магазинів, кафе і ресторанів.