Філадельфія

Філадельфія — п’яте за величиною місто в США, штату Пенсільванія, знаходиться на східному узбережжі між Нью-Йорком і Вашингтоном. Філадельфії належить одна з ключових ролей в історії Сполучених Штатів. Будучи найбільшим містом серед тринадцяти британських колоній в Північній Америці, Філадельфія стала столицею бунтівних колоній і по праву вважається колискою американської незалежності. Саме в Філадельфії спочатку було підписано декларацію незалежності, а потім прийнята конституція США. Тож не дивно, що головні туристичні визначні пам’ятки Філадельфії пов’язані з її славним минулим і знаходяться в історичній частині міста.
Різноманіття пам’яток, великий вибір розваг і доброзичлива атмосфера зробили це місто популярним районом туризму.

Дістатися від аеропорту до центру міста можна кількома способами:

• Залізничний вокзал

Ця системна Лінія Аеропорту громадського транспорту приймається у терміналах з платформ Залізниці на A-схід, B, C, D і пунктах видачі багажу E. Потяги відправляються кожні 30 хвилин і розрахунковий час у дорозі складає 25 хвилин.

• Таксі

Всі таксі, що працюють в цьому аеропорту, дозуються з мінімальною платою в розмірі 10 $ від аеропорту до будь-якого напрямку та єдиною ставкою в межах кордонів центральної Філадельфії складає 28.50 $. Таксі знаходяться в Зоні 5 на Комерційному Шосе Транспорту.

• Поїзд

Регіональна залізнична лінія з’єднує аеропорт з центральною Філадельфією. Пасажири можуть скористатися цією послугою, щоб дістатися від аеропорту до станції в центрі міста. Потяги до аеропорту можуть бути доступні з проходів між терміналами, за винятком терміналу F. Години роботи — 5:09 — 0:09 з аеропорту і 16:25 — 23:30 Квиток в один кінець становить 8 $ на людину.

Визначні місця та пам’ятки, які неодмінно слід відвідати:

• Індепенденс-хол — саме тут у  1776 році була підписана Декларація незалежності, а в 1787 — Конституція США. Сьогодні будівля входить до складу історичного парку, який внесений з списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

• Дзвін Свободи — один з головних символів боротьби за свободу. У 1776 році дзвін скликав жителів Філадельфії на оголошення Декларації незалежності. Щороку 4 липня в День незалежності в дзвін вдаряють 13 разів.

• Філадельфійська ратуша- її звели на початку XX століття. Планувалося, що ця будівля буде найбільшою в світі, але ще в процесі будівництва його перевершила Ейфелева вежа. Ратуша увінчана 11-метровою статуєю засновника міста У. Пенна.

• Східна державна в’язниця — існувала з 1829 по 1969 роки. У ній містилося багато відомих злочинців. В 1994 році на території відкрили музей, який сьогодні відвідують кілька десятків тисяч чоловік в рік, а в 1929 році тут сидів знаменитий гангстер Аль Капоне. Туристи можуть оглянути його камеру, елегантно обставлену дерев’яними меблями.

• Чарівні сади Філадельфії — романтичну назву «Чарівні сади» носить незвичайний будинок, розташований на одній з міських вулиць. Його стіни повністю покриті шматочками кахельної плитки і скла, а внутрішній двір є химерним лабіринт з драбинами, гротами і терасами.

• Художній музей Філадельфії — галерея була заснована в 1876 році. З 1928 року музей розташовується в монументальному класичному будинку на Бенджамін Франклін Парквей. Його колекція містить понад 200 тисяч творів мистецтва, привезених з різних континентів.

• Інститут Франкліна. Політичний діяч і лідер війни за незалежність в США Б. Франклін був ще й непоганим винахідником. Саме його роботи лягли в основу музейної колекції Інституту Франкліна.

• Фонд Барнса — музей і школа мистецтв. У музеї виставляється колекція французького живопису XIX — XX століть, включаючи роботи Матісса, Сезанна і Ренуара.

• Музей Родена — колекція музею присвячена творчості французького скульптора О. Родена, який зробив неоціненний внесок у світове мистецтво.

• Музей медичної історії Мюттера — природничий музей, присвячений медичним патологіям, розташований при медичному факультеті Пенсільванського університету. Крім біологічних експонатів (законсервованих органів і тканин), тут виставляються старовинне обладнання та воскові моделі.

• Центр виконавського мистецтва Кіммела — філадельфійська консерваторія, де виступає місцевий симфонічний оркестр. Головним архітектурним елементом будівлі є значний скляний купол, складений з кількох десятків скріплених між собою арок.

• Пенсільванський університет був заснований в середині XVIII століття як благодійна школа ще до підписання Декларації незалежності. Його першим керівником став сам Бенджамін Франклін. З цим навчальним закладом пов’язані імена багатьох політичних діячів, які відіграли важливу роль в історії США.

• Собор святих Петра і Павла, побудований в 1846 році за зразком Ломбардскої церкви Св. Карла, яка знаходиться в Римі. Будівля має яскраво виражені риси класичного стилю: ряд колон Корінфа на центральному фасаді, трикутний фронтон і круглий центральний купол. Внутрішнє оздоблення відрізняється розкішшю і різноманітністю.