Бордо

Бордо — елегантне південнофранцузьке місто з чарівним провінційним шармом. Це місто чудового вина та виноградників, прекрасної архітектури та історії, великий порт. Бордо – це фактично місто-музей, відоме багатющою культурною та історичною спадщиною, завдяки якій увесь центр міста включений в список об’єктів ЮНЕСКО. Впродовж 300 років Бордо керували англійці, тому англійська стриманість і манери відобразились на способі життя міста. Від великих французьких міст воно відрізняється повільним ритмом життя – тут усе роблять без поспіху, особливо багато часу приділяють їжі. В Бордо ви побачите, як виробляють вино та продегустуєте різні його сорти. У Будинку вин вам запропонують продегустувати марочні вина, навчать розрізняти всілякі їх сорти. Тут в липні проходить щорічне Свято вина, під час нього відбуваються екскурсії в виноградники, проходять численні дегустації і влаштовується великий пікнік поряд з Етал дю Террур.

Від Аеропорту до Бордо можна дістатися різними зручними способами:

Автобус

  1. Автобус Liane 1+

Цей автобус прямує до залізничного вокзалу Saint Jeanміста Бордо. Автобус зупиняється біля входу в холл А і холл В. Автобус курсує з 4:45 до 0:20 кожні 10-15 хвилин. Квиток вартістю 1,60 євро можна придбати в касових автоматах або у водія. Час у дорозі становить біля 1 години.

  • Автобус 30’Direct

Зупинка знаходиться біля виходу 7 холлу В. Цей автобус також прямує до залізничного вокзалу Saint Jean, але на відміну від Liane 1+, не зупиняється на маршруті, тому час у дорозі становить усього 30 хвилин. Вартість проїзду – 8 євро, для дітей, молоді до 26 років, та осіб старших 60 років – 7 євро, для дітей до 5 років – безкоштовно. Квитки можна придбати онлайн на сайті транспортної компанії https://30direct.com/boutique/, або у водія.

  • Автобус «JetBus»

Зупинки розташовані навпроти терміналу В. Автобуси курсують щоденно між аеропортом та вокзалом «Gare St.Jean» з інтервалом 45 хвилин. Ціна поїздки – 7 євро.

  • Автобус №1

Автобус відправляється щоденно від терміналу А з інтервалом руху 20 хвилин. Ціна квитка – 1,4 євро, час у дорозі – 25 хвилин.

• Таксі

Машини розташовуються в 500 метрах від виходу з пасажирських терміналів. Середня вартість поїздки — 20 євро. У кожному таксі є лічильник. Час в дорозі — 20 хвилин.

Визначні місця та пам’ятки, які неодмінно варто відвідати у Бордо:

• Кафедральний собор св. Андрія — найкрасивіший релігійний пам’ятник Бордо, розташований в серці міста. Будівля була побудована місцевими архієпископами між 12-14 століттями переважно в готичному стилі.

• Ле Гранд (великий) театр — шедевр класицизму, завершений в 1780 році. Будівля театру є одним з найбільш символічних в Бордо її побудовано на місці стародавнього римського Форуму.

• Площа de la Bourse (біржі) – один із символів Бордо. Це місце відігравало важливу роль у розвитку міста і торгівлі. Площа має красиву класичну архітектуру 18 століття. У центрі знаходиться фонтан трьох грацій, який оточений старою фондовою біржею і музеєм митниці.

• Сен-Серін — вишукана романська базиліка, яка є зупинкою на середньовічному релігійному шляху св. Якова в Сантьяго-де-Компостела і внесена до списку об’єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

• Сен-Мішель — грандіозна базиліка в стилі ранньої готики, присвячена архангелу Михайлу. На її будівництво пішло 200 років, починаючи з 14 століття. Базиліка Сен-Мішель також є зупинкою на шляху св. Якова й об’єктом Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

• Esplanade des Quinconces – одна з найбільших площ Європи. Розташована в самому центрі Бордо недалеко від Ле Гранд театру. На площі знаходиться монументальний фонтан початку 19 століття, зруйнований в ході Другої світової війни. На південь знаходиться Вулиця Сент-Катрін — найжвавіший торговельний простір міста. Також вона є найдавнішою з теперішніх вулиць Бордо.

• Пон-де-П’єр — кам’яний міст першої половини 19 століття, який є однією зі знакових пам’яток Бордо. Він перетинає Гаррону і має 17 витончених арок, підтримуваних пальовим фундаментом.

• Palais Gallien – єдиний збережений в Бордо пам’ятник періоду Римської імперії. Цей амфітеатр міг вміщати 15 000 глядачів і був побудований у 2 столітті н. е. для гладіаторських боїв.
• Площа Перемоги — одна з центральних площ Бордо, відома аркою і мармуровою колоною, присвяченій виноробству. • Grosse Cloche (великий дзвін) – один з найстаріших дзвонів у Франції, розташований в самому серці міста. Ворота були побудовані в Середньовіччі. Дзвін на них був доданий в 1775 році. Він важить майже 8 тонн.