Лілль

Лілль – це місто з фламандським акцентом біля самої столиці з Бельгією, найбільше і найгарніше місто в північній частині Франції. Лілль — історична столиця Фландрії, тому Фламандський вплив тут відчувається особливо сильно. Старе місто відоме безліччю красивих будівель в стилі бароко з витончено загостреними дахами та шикарними особняками 19-го століття.
Місто знамените деякими контрастними і, що очевидно, процвітаючими комерційними районами, сучасними площами, великим університетом Лілля, абсолютно новою системою метро і дуже серйозним ставленням до культури, відображеним на музичній і художній сцені і в декількох великих музеях.
У той же час це досить розтягнуте місто, що тягнеться далеко до сільської місцевості за всіма напрямами, з безліччю прилеглих передмість і з великою кількістю заводів, які в основному припинили свою діяльність. Однак для французів Лілль залишається символом важкої промисловості країни і політики робітничого класу.

З аеропорту до центру міста можна дістатися декількома досить зручними способами:

• Автобус

Аеропорт Лілль має свою особисту пряму автобусну лінію, яка з’єднує аеропорт з торговим центром Lille — Euralille . Зупинка розміщена біля вхідних дверей А. Квиток в одну сторону коштує 8 євро і придмати його можна лише у водія. Автобуси відправляються щогодини з 05:30 до 22:15, в суботу перший автобус відправляється о 09:30. Поїздка триває близько 20 хвилин.

• Таксі

Якщо ви не любите громадський транспорт, або коли зупинка маршрутного автобуса не там, де ви хочете опинитися в Лілль, подумайте про те, щоб взяти таксі. Середня вартість проїзду на таксі до центру міста Лілль складає близько 25 €, але ціна буде вищою, якщо їхати пізно вночі.

• Оренда автомобіля

Оренда автомобіля в аеропорту Лілля: найкращий спосіб досліджувати околиці самостійно — орендувати автомобіль.

Визначні місця та пам’ятки які неодмінно варто відвідати кожному туристові у місті Лілль:

• Площа де Голля – серце Лілля і жвавий Міський простір, оточений величними фламандськими будівлями в стилі ренесанс і бароко з неокласичними фасадами. Площа є центром міського життя і заповнена кафе і ресторанами. У центрі площі встановлено пам’ятник на честь опору австрійській облозі.

• Стара фондова біржа – на південній стороні площі знаходиться стара біржа 17 століття,яка являється зразком фламандського стилю барокко.

• Старий Лілль – частина міста яка захоплює бароковими особняками 18-го і 19-го століття в стилі фламандської архітектури.

• Ратуша — грандіозна будівля в стилі ар-деко. Головною особливістю ратуші є висока 104-метрова вежа, яка у 2005 році була включена в список об’єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

• Музей образотворчих мистецтв — другий за значущістю художній музей Франції після паризького Лувру. Колекції музею містить шедеври європейського живопису — картини Рубенса, Ван Дейка, Гойї та Делакруа, чудові приклади французької живопису 19-го століття та імпресіонізму, предмети старовини та скульптури.

• Сен-Моріс — красива готична церква, заснована в 14 столітті. Будівля відрізняється гармонійним інтер’єром і високими колонами. Всередині церкви розташовані картини місцевих художників 17 – 18 століття. В одній з каплиць знаходиться цікава статуя 16-го століття.

• Церква св. Катерини — ще одна середньовічна готична церква, яка датується 15 століттям. Має гарні розписи і оточена історичними будівлями.

• Нотр-Дам де ла Трейль — цікавий неоготичний собор, будівництво якого було розпочато в 1854 році. Будівля була остаточно завершена тільки в 1990 році і відкрито для публіки 9 років по тому.

• Цитадель — фортифікаційна споруда 17-го століття, спроєктована знаменитим військовим інженером Вобаном.