Монпельє

Монпельє — це один з найбільших населених пунктів на півдні Франції, восьмий за розміром у всій країні, адміністративний центр регіону Лангедок-Руссільон і департаменту Еро. Фактично місто Монпельє розміщується в родючої і дуже мальовничій долині річки Лез, що всього в 10 кілометрах від узбережжя Середземного моря. Французьке місто-побратим Барселони відоме двома речами. По-перше, в Монпельє знаходиться найстаріша в Західній Європі медична школа, заснована ще в 13-му столітті. По-друге, місто є міжнародним центром вивчення французької мови для іноземців. У Монпельє слава активного, молодіжного міста. Тут мешкає близько 70 тисяч чоловік, які гризуть граніт науки, іншими словами, кожен четвертий житель міста-студент.

Від аеропорту Монпельє до центру міста можна дістатися декількома способами:

• Автобус

Автобус №120 сполучає аеропорт і трамвайну зупинку «Площа Європи» («Place de l’Europe»). Тут можна здійснити пересадку на трамваї №1 і №4. Автобуси відправляються від аеропорту щогодини з 8:30 до 00:00, по п’ятницям з 8:30до 20:30. Квиток на автобус коштує 1,60 євро. Комплексний квиток (автобус+трамвай) – 2,60 євро. Діти до 5 років подорожують безкоштовно. Придбати квитки можна у водія. Час у дорозі становить 25 хвилин.

• Трамвай

На станції Parc Expo сідайте на 3 трамвай і прямуйте до станції Place Carnot. Квиток на трамвай коштує 2 євро. Час у дорозі становить 17 хвилин.

• Таксі

Якщо вам не до вподоби громадський транспорт ви можете взяти таксі, заплативши 26 євро. Щоб зробити подорож ще зручнішою, забронюйте таксі онлайн завчасно.

• Оренда автомобіля

Для тих, хто хотів би дістатися до міста і досліджувати околиці самостійно, кращим варіантом є оренда автомобіля прямо в аеропорту.

Визначні місця та пам’ятки, які неодмінно потрібно відвідати кожному туристові в Монпельє:

• Площа Комедії — Центральна міська площа, яка отримала свою назву завдяки розташованому тут театру опери та комедії.

• Ботанічний Сад — один з найбільш відомих ботанічних садів Франції, де можна відмінно погуляти та подивитися велику колекцію рослин.

• Собор святого Петра. Якщо в будь-якому іншому місті Франції в Топ-5 обов’язково потрапить місцевий Нотр-Дам, то в Монпельє його місце належить собору святого Петра, приміщення якого частково належать медичного факультету Університету Монпельє.

• Квартал Антигон. Цією частиною міста прогулятися потрібно обов’язково, так як це особливий Монпельє всередині Монпельє. Своєрідний квартал, що викликає такі ж суперечливі відгуки, як піраміда в Лувру у Парижі.

• Ворота Пейру — древній в’їзд в місто, схожийна Тріумфальну арку і прикрашений барельєфами з історіями про звершення короля Людовика XIV. За аркою знаходиться Королівська площа з чудовим парком, усаженным платановыми алеями і мають кращий вигляд на місто.

• Набережна Пейру — одне з найвідоміших місць Монпельє, розташоване в найвищій точці міста на захід від старих стін.


• Сен-П’єр — кафедральний собор в стилі монументальної готики. Був побудований на місці середньовічної каплиці 14 століття. Сен-П’єр сховався серед вуличок старого міста і має значний портал з двома великими колонами.


• Церква св. Роха — неоготична церква в самому серці старого міста, побудована в 1861 році. Релігійна споруда присвячена покровителю Монпельє.


• Церква св. Анни — колишня церква, в якій зараз розташовується центр сучасного мистецтва. Це красива будівля в стилі неоготики датується 19 століттям.