Кіото

Кіото — місто в Японії, розташоване в центральній частині острова Хонсю. Для більшості людей, які раніше не відвідували Японію, Кіото являється синонімом традиційної японської культури. Відразу уявляються древні храми, імператорські палаци, дерев’яні хатини, гейші, що елегантно розливають чай під час чайної церемонії, та квітучі гілки сакури, що легенько тріпочуть під впливом вітру. Власне кажучи, це все ви знайдете в Кіото, та багато чого іншого, не дивлячись на те, що Кіото- величезне сучасне місто з населенням в 1,5 мільйона людей.

Кіото-національний центр традиційних практик, як тяжо та ікебана, батьківщина кабукі та ведучий центр каліграфії, живопису та скульптури.

Місто відіграє унікальну роль в справі збереження японської національної ідентичності, та вважається, що щорічно його відвідує третина населення країни. Не дивлячись на те це, Кіото- на диво, типове сучасне місто Японії, зі звичайними для неї безформними бетонними будівлями, що сусідять з примітивними острівцями краси та культури.

На протязі тисячі років Кіото є культурним та духовним центром японської цивілізації, місцем перебування глибоко поважних імператорів з кінця 8 століття і до Реставрації Мейдзі кінця 19 ст. Спочатку імператори перенесли свою столицю в Кіото, щоб вийти з-під набирав силу впливу буддистської верхівки в Нарі. Нетривалий час в новій столиці навіть діяв фактична заборона на зведення храмів буддистів. За іронією долі в даний час місто всесвітньо відомий своїми храмами.

Майже 44 км від Міжнародного аеропорту Осаки (Аеропорту Ітамі) до Кіото. Оскільки до Кіото немає прямого поїзда, ви зможете стикнутися з певними незручностями, проте боятися нічого, і є декілька способів дістатися до міста:

Найпростіший спосіб — Airport Limousine Bus. Він доставить вас прямо до JR Кіото, і ви в будь-якому випадку отримаєте місце, навіть в годину пік. Ви доїдете за 55 хв, що трохи швидше, ніж будь-яка інша комбінація поїздів (59 хв). До того ж автобусна зупинка розташована недалеко від виходу. Квитки можна придбати в автоматі. Правда є можливість потрапити в пробку на платній автостраді, але, так як маршрут проходить далеко від Осаки, це терпимо.

Ці автобуси відправляються з Аеропорту Ітамі кожні 10, 30 і 50 хв. Перший автобус о 8:05 і останній о 21:15. Після дев’ятої вечора автобуси відправляються о 21:35 і 21:55. Також автобуси ходять в центр Кіото до 21:55 після зупинки у кіотського вокзалу, так що якщо ваше місце перебування знаходиться поблизу вулиць Нідзе або Сідзьо Кавараматі, то автобус буде ідеальним рішенням.

За такий зручний проїзд потрібно заплатити 1280 ієн.

З Кіото автобуси відправляються кожні 15, 35 і 55 хвилин. Перший автобус о 5:50, а останній о 18:55.

Якщо ви все ж запізнилися на автобус, при цьому у вас не багато багажу, для вас є дешевий варіант — відправитися прямо на Північну станцію Кіото, і звідти на поїзді Ханко . Як запасний варіант, цілком не погано.

Від аеропорту до станції монорейкових потягів, звідки ви можете дістатися до станції Мінамі-Ібаракі, йти трохи довше. На Мінамі-Ібаракі пересядьте на місцевий Ханко потяг, який прямує до Кіото або Такацукі. В Такацукі можна пересісти на швидкісний поїзд і дістатися до центру Кіото. За все 730 ієн.

Визначні місця, які неодмінно варто відвідати:

 • Святилище Фушімі Інарі- одна із головних пам’яток Японії, візитною карткою якого є, багаточисельні ворота Торії, що створюють собою нескінченні коридори, довжиною в декілька кілометрів.
 • Золотий павільйон- сховище для будійських реліквій та являється справжнім символом міста та всієї національної культури Японії.
 • Бамбуковий гай Сагано- місце, яке можна сміливо включати в список найбільш красивих місць на планеті.
 • Замок Нідзьо- замок, центральною точкою якого являється неймовірний палац Ніномару, включений в список спадщини ЮНЕСКО.
 • Храм Бьодо-ін- святилище , в якому розташовуються декілька шикарних залів, в яких знаходяться власні особливі пам’ятки.
 • Срібний павільйон- на рівні з Золотим, Срібний павільйон збудований на березі красивого озера.
 • Храм Хеян-дзингу-  храм, в якому щорічно влаштовують масові гуляння, на честь імператорів Комея і Камму.
 • Імператорський палац- розкішний палацовий комплекс, який оточує стіна, що «оберігає» декілька споруд та садів.
 • Храм Наньцен-дзі- храм, що включено в список 5-ти найбільших храмів міста, побудований в 1291 році.
 • Храм Нінна-дзи- храм, розділений на частини за допомогою високих стін.
 • Гіон- знаменитий район міста, який був облаштований в Кіото ще в 656 році, в свій час, тут проживали та трудились гейші.