Делі

Делі-столиця Індії, найзагадковішої країни Сходу. Розташовується місто на березі річки Джамна, притоки Ганга, в північній частині Індії. Це другий за розміром мегаполіс країни, поділений адміністративно в 1947 р. на Старе та Нове місто.
Клімат в Делі тропічно- мусонний. Літо в місті довге та жарке. Червень та травень- найжаркіші місяці, коли в атмосфері переважають повітряні маси, принесені з пустель( середня температура +33.4 ). Найкращим періодом для відпочинку- є період з березня по травень.
Делі-це місто садів та парків, прекрасної зелені та екзотичних птахів. Влітку повітря в Делі наповнюється чудовим ароматом цвіту фрагіпані.
Делі —  це і багатонаціональне місто, де переплітаються різноманітні культури. В Делі розмовляють на мові хінді, проте поширеними також є англійська та португальська.  Делі багатий своєю історією та архітектурою, його називають « столицею семи імперій». В Далі знаходиться 60 000 пам’яток, які мають світову значимість та були побудовані декілька тисячоліть тому назад. Історія міста повна загадок. До нашого часу, серед вчених немає визначеної думки про те, скільки поселень було на території Делі. Вважається, що існувало 3 головних центра заселення, а навколо в різні часи- до 16 поселень та фортечних споруд.
Делі-справжня східна казка, що чекає на своїх поціновувачів. Ви зможете відпочити тут і шумною великою компанією, та приїхавши вдвох, зі своєю другою половинкою.
Міжнародний аеропорт Делі, носить почесне ім’я Індіри Ганд та є найбільш завантаженим за обсягом пасажиропотоку в Індіії. У його комплекс входять 4 пасажирські термінали, 1 з яких спеціальний та обслуговує виключно мусульман в Хадж. Сполучення між терміналами вчиняється безкоштовним автобусом. До самого ж міста Делі з аеропорту можна дістатись кількома способами:

 • Таксі

Найбезпечнішим способом вважається замовлення таксі з готелю, де ви плануєте зупиниться. Багато готелів надають цей сервіс безкоштовно.
Також можна взяти таксі безпосередньо в аеропорту. Для цього краще скористатися спеціальними будками, де ви спочатку оплачуєте машину оператору за фіксованими цінами (200-300 рупі, залежно від пункту призначення), потім отримуєте квитанцію з номером машини, яку віддаєте водію виключно після прибуття на місце. Таким чином, ви залишаєтеся застраховані від переплати і «вигаданих» водіями цін (які можуть бути завищені в 10 разів). Тим не менш, при оплаті в будці уважно перевірте здачу і намагайтеся не розплачуватися великими купюрами.

 • Автобус

Ще один варіант виїзду з аеропорту — на автобусі.

 • Ex Service Men Airlink Transport Service, EATS: приватна компанія, надає послуги перевезень від міжнародного аеропорту до автобусного вокзалу у Кашмірських Воріт
 • Delhi Transport Corporation, DTC: державна компанія, здійснює перевезення між «домашніми» і міжнародним терміналом і автобусною станцією у Кашмірських воріт.

Автобуси державної компанії довезуть вас за 50 рупій. Приватної — за 70, але при цьому автобуси будуть новіші і їхати швидше.
У зимовий час (грудень-лютий) в Делі часто буває густий туман, що значно знижує видимість, через що багато рейсів (особливо ранкові) затримуються на кілька годин або зовсім скасовуються.

 • Метро

В аеропорту є станція метро. Від неї ви можете доїхати до ж / д вокзалу Делі, а далі з легкістю дістатися до потрібного готелю. Рух поїздів починається з 5 ранку і закінчується о 11 вечора (за місцевим часом), інтервал руху — 20 хвилин. Вартість проїзду — 80 рупій.

Визначні місця, які неодмінно варто відвідати:

 • Храм Лотоса- храм, що має форму бутона лотоса з 27 пелюстками, та знаходиться на півдні Делі.
 • Акшардхам- центральний пам’ятник, збудований без жодного шматочка заліза, 11-футова золота статуя, засновника віри- Бхагвана Свамінараяна.
 • Коннот-Плейс- площа в центрі Нью- Делі, сконструйована в британському  колоніальному стилі.
 • Брама Індії- пам’ятник , побудований індійським солдатам, загиблим у Першій світовій війні.
 • Мечеть Джама-Масджид- найбільша мечеть в Індії, знаходиться навпроти Червоного Форту, поруч з Чандні Чоук в Старому Делі.
 • Гробниця Хумаюна- одна з трьох всесвітніх спадщин ЮНЕСКО в Делі.
 • МінаретКутб-Мінар- комплекс в Мехраулі, структури якого датуються початком Мамлюксної династії та входить до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.
 • Мечеть Кувват-уль-іслам- перша і найбільша мечеть Делі, зараз в основному в руїнах, але багато частин комплексу вціліли і, як раніше, вражають.
 • Червоний форт- один з головних туристичних визначних пам’яток Делі.
 • Хас-Махал (Khas Mahal, Особистий палац)- основна резиденція імператора. Восьмикутна вежа Mussaman Burj виходить на річку Ямуна і є тим місцем, де імператор зустрічав свій народ щоранку.
 • Чатта Чоук (Chatta Chowk, Критий базар)- базар, розташовується між воротами і самим фортом і засіяний продавцями сувенірів.