Менорка

Менорка — другий за розмірами острів Балеарского архіпелагу, назва якого перекладається з іспанського як «менший» (молодша сестра Майорки).  Менорка не така багатолюдна, як Майорка, і не така шумна, як Ібіца. Для Менорки характерний помірний середземноморський клімат — річна температура близько +27-29°С, вода прогрівається до 25°С. Острів відрізняється своєю власною флорою і фауною, і знаходиться під захистом ЮНЕСКО, що допомагає зберегти природу і мінімізувати забруднення. Велика частина пляжів острова — це піщані пляжі, яких на Менорці налічується більше п’ятдесяти.  Вони якнайкраще підійдуть для спокійного відпочинку: на таких пляжах в воду зручно заходити абсолютно всім, включаючи дітей і людей похилого віку. Також є скелясті  і галькові пляжі.
Невід’ємною частиною культурного життя острова є барвисті свята та фестивалі, які приваблюють гостей з різних країн світу.  А величезна кількість унікальних стародавніх пам’яток, вражаючих церков і старовинних споруд різних епох роблять Менорку справжнім музеєм під відкритим небом. Тут ви не знайдете звичних оку величезних готельних комплексів середземноморського узбережжя. На острові заборонено будівництво високих будівель, готелі не повинні бути вище 3 поверхів, дахи будинків повинні гармоніювати з кольором грунту, а стіни обов’язково повинні бути пофарбовані в білий колір, що створює неповторний мальовничий вигляд острова.

         На Менорці діє міжнародний аеропорт (Aeroport de Menorca), який має зручне транспортне сполучення зі всіма курортами острова.

         Найпопулярніші курорти острова:

• Cala Blanca – курорт, який знаходиться  в п’яти кілометрах від міста Ciutadella. Цей пляж характеризується невеликими розмірами, піщаним схилом, обрамленим невисокими скелями, спокійною і прозорою водою і невеликим ухилом берега, що робить пляж максимально зручним для відпочинку з дітьми. У внутрішній частині пляжу висаджені дерева для фіксації піщаних дюн, а по краях густий сосняк. У невеликій бухті є все необхідне для дайвінгу — кам’янисті береги і спокійна вода.  Неподалік розташувалися печери Парелья зі сталактитами і підземним озером. Цей курорт сподобається туристам, які надають перевагу відпочинку в атмосфері повного комфорту.
• Cala Galdana — популярний курорт, розташований на центральному узбережжі острова. Околиці курорту прикрашають милі сільські пейзажі, а прибережна лінія встелена оксамитовими піщаними пляжами.  Цікаво, що рельєф берегів на всій протяжності змінюється, формуючи то пологі заходи, то стрімкі скелі. Тому курорт має широкі можливості як для активного, так і для спокійного сімейного відпочинку.
• Cala’n Porter – популярний курорт зі 150 метровим білосніжним пляжем, розміщений в південній частині Менорки. Мальовнича місцевість з високими крутими скелями, порослими з лівого боку густою рослинністю, а з правого – забудована житловими будинками курорту. Пологу пляжну зону завширшки 200 метрів розділяє гірський струмок, що впадає в море, утворюючи пологий піщаний схил, що продовжується входом в море. Родзинкою Кала -ен-Портер стало облаштування та проведення дискотеки в печері, що знаходиться на мисі.
• Arenal den Kastel — курорт примітний своїми грандіозними розмірами. Він розтягнувся уздовж берега на 650 метрів. Невеликі хвилі, кришталево чиста вода і пологий спуск у воду з піщаним дном — ідеальні умови для релаксуючого купання. Незважаючи на невелику кількість дерев та іншої рослинності, відсутність розгорнутої інфраструктури тут досить затишно і просторо.
• Cala Turketa – один із найпривабливіших і найкрасивіших пляжів на острові.  Він розташований в невеликій бухті на південному-заході острова. Велику кількість бажаючих приємно провести час, скупатися і позасмагати цей мальовничий пляж приваблює дрібним білим піском і чистою водою.  Пологий вхід в море і мілководдя біля берега дають можливість відпочивати тут сім’ям з дітьми, які тільки навчилися ходити.

         Визначні місця та пам’ятки, які неодмінно слід відвідати:

• Мегалітичні гробниці Навета дес Тундос — одна з головних туристичних визначних пам’яток острова Менорка. На Балеарських островах було виявлено кілька подібних гробниць, але Навета дес Тундос збереглася найкраще. В даний час гробниця вважається найдавнішою збереженою архітектурною будовою у Європі.

• Ла Мола — фортеця-форт розміщена в найсхіднішій точці острова Менорка і оберігає вхід в порт Маон.

• Маяк Фаварич – неймовірно красива пам’ятка на північно-східному краю острова Менорка, на мисі Фаваріч. Разом з островом Колом ця частина Менорки утворює природний парк Альбуфера де Грау.

• Кова ден Чорой — один з найкращих барів і нічних клубів на Менорці, розташований в печері і на самому березі моря під відкритим небом.  Бар відкритий тільки в гарну погоду, і дозволяє відвідувачам насолодитися чудовим видом на море, неспішно потягуючи через соломинку смачні коктейлі або безалкогольні напої.

• Форт Марльборо —  військова захисна споруда початку 18 століття, збудована у скелі в південній частині порту Маон.  Форт Мальборо представляє велику історичну цінність і перетворився в музей, який розповідає про епоху британського панування на острові Менорка.

• Сьюдадела — стародавнє місто Сьюдадела є одним з найбільших і найцікавіших міст острова, яке колись.

• Міська ратуша Сьюдадела — колишній палац арабського правителя, пізніше вона стала королівським палацом корони Арагона.