Севілья

Севілья — місто на півдні Іспанії, столиця Андалусії. Розташована на рівнині на річці Гвадалквівір, яка ділить місто на дві частини — історичний центр (на Лівому березі) і Тріана.  За легендою, місто було засноване самим Геркулесом. В цьому місті, столиці всієї Андалусії, історія відчувається на кожному кроці: гілочки дерев, камінчики мостових, стіни будинків — всі вони зберігають у собі свою історію, свою легенду. Севілья — це елегантні будівлі та бруківки, старовинні вуличні ліхтарі та кінні екіпажі, запальні ритми фламенко і цілих три об’єкти Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Тут можна побачити пам’ятки, які точно справлять враження!
Це батьківщина фламенко, кориди, пристрасного Дон Жуана і жагучої красуні циганки Кармен. Самі іспанці називають Севілью містом палких людей, яскравих і емоційних. І дійсно, вдача «севільяно» (як називають іспанською міських жителів) така ж спекотна, як сонце над містом, яке в літні місяці прогріває повітря вище +50°C.

Від аеропорту до центру Севільї можна дістатися кількома зручними способами:

Автобус

Автобусна зупинка знаходиться прямо навпроти головної будівлі терміналу аеропорту, поруч зі стоянкою таксі. Вартість проїзду становить 4 євро за квиток в одну сторону. Його можна придбати в автобусі при посадці. Поїздка триває 30-35 хвилин, а очікувати на автобус доведеться біля 30 хвилин. Автобуси курсують з 5:20 до 00:45.

• Таксі

Найзручніший спосіб дістатися до міста з аеропорту — таксі, особливо якщо у вас є багаж. Поїздка з аеропорту Севільї на таксі займе близько 15-20 хвилин в залежності від заторів. Більшість таксі в Іспанії заслуговують довіри, особливо на певних стоянках таксі, і зазвичай вони білого кольору з жовтою смугою. Вартість поїздки на таксі від аеропорту Севільї (SQV) до центру міста не встановлена. Проте, за нормальних обставин, поїздка повинна коштувати 20-25 € в залежності від того, куди вам потрібно в центр. Слід пам’ятати, що в іспанські релігійні вихідні дні може стягуватися додаткові 25% за нічну поїздку.

Визначні місця та пам’ятки Севільї, які неодмінно слід відвідати кожному туристові:

• Кафедральний собор Севільї — найбільший готичний храм у світі, об’єкт Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Це релігійна споруда поступається за розмірами лише собору св. Петра в Римі та св. Павла в Лондоні.

• Хіральда — один з головних символів Андалусії, вежа-дзвіниця кафедрального собору. Це, ймовірно, одна з найдавніших споруд Севільї, побудована в 12 столітті як мінарет мечеті. Вежа має висоту 97.5 метрів, і на той момент була одною з найвищих будівель світу.

• Алькасар — ще один символ столиці Андалусії, включений до списку об’єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Королівський палац Севільї був спочатку мавританським фортом, який в 10 столітті спорудив перший халіф Андалусії.

• Церква св. Сальвадора — друга за величиною релігійна споруда Севільї. Відноситься до римсько-католицької єпархії.

• Торре-дель-Оро (Золота вежа) – одна з найбільш впізнаваних пам’яток Севільї, розташована біля річки Гвадалквівір. Була побудована в 13 столітті під час правління царів Таїфи, коли Іспанія була захоплена маврами. В даний час в стінах Торре-дель-Оро розташований військово-морський музей.

• Площа Іспанії — одна з найбільш дивовижних площ Севільї. Має форму еліпса, діаметр 200 м і площа близько 50 000 квадратних метрів. В її архітектурі виділяється величезна напівкругла будівля епохи Відродження з балюстрадними балконами.

• De Los Venerables – історична будівля колишньої лікарні в районі Барріо-де-Санта-Крус. Це двоповерхова будівля 17 століття є класичним прикладом стилю бароко, що переважала на той час в Севільї.

• Барріо-Санта-Крус — один з найчарівніших кварталів Севільї зі старомодним шармом. В епоху Середньовіччя тут був єврейський квартал.

• Будинок Пілата — історична будівля 16 століття. Вважається копією будинку Пілата в Єрусалимі. Поєднує в собі стилі мудехар, готику, і ренесанс.

• Барріо-де-Тріана — історичний квартал Севільї з атмосферними вуличками і площами. Це традиційний квартал ремісників. В районі Тріана можна знайти барвисту кераміку і симпатичні кафе з видом на річку.

• El Postigo (масляні ворота) – найвідоміший вхід в місто. Були побудовані в 12 столітті арабами.