Болонья

Екскурсії в Болоньї

Болонья — столиця багатого регіону Емілія-Романья, де рівень життя один із найвищих в Італії. Це місто студентів, вчених, кулінарів, місто веж і аркадних будівель, один з головних інтелектуальних центрів Італії. Він розташований на Паданськой рівнині між долинами річок Савена і Рено біля підніжжя Апеннінських гір з південно-східної сторони. Клімат в місті континентальний зі сніговими холодними зимами та задушливим і жарким літом через сильну вологість. Навесні та восени зазвичай дощить і тепло. Ще з середньовіччя Болонья була містом студентів та університетів – саме тут був відкритий перший в Європі навчальний заклад, який нагадує сучасний університет.
Болонья – це колорит старого італійського міста: фортечні стіни, вузькі та криві вулички, старовинні будівлі, портики та аркади, численні пам’ятки історії та культури — чудові церкви, розкішні палаци, високі вежі. Архітектура історичного центру міста належить до 13 – 14 століття.

Від аеропорту ім. Гуельмо Марконі, що знаходиться всього за 6 км від центру можна дістатися кількома способами:
Автобус
Aerobus
Курсує між аеропортом та центральним залізничним вокзалом. Якщо вам потрібно вийти в центрі міста, то на маршруті буде зупинка Mille. Крім того, автобус зупиняється на Pontelungo і Ospedale Maggiore. Інтервал руху становить близько 10-15 хвилин. Перший рейс виконується в 5.30 ранку, останній — о 00.15 ночі. Автобусна зупинка знаходиться недалеко від виходу з терміналу. Квиток на Aerobus коштує близько 6 євро для дорослого. Його можна купити в автоматі в аеропорту, в касі на залізничному вокзалі або онлайн на офіційному сайті aerobus.bo.it. Квиток дійсний протягом 75 хвилин на весь міський транспорт в Болоньї.
Таксі
Вартість поїздки на таксі близько 15 євро в будні дні та приблизно 18 євро в вихідні, а також в святкові дні. Тариф може бути вище, якщо ви подорожуєте компанією більше 4 чоловік. За багаж потрібно доплачувати за тарифом близько 50 центів за одне місце.
Трансфер
Якщо Ви цінуєте комфорт та хочете зекономити час, радимо забронювати трансфер заздалегідь. Тоді водій зустріне Вас в аеропорту з іменною табличкою і довезе до вашого місця перебування.

Екскурсії в Болоньї

Визначні місця та головні пам’ятки, які неодмінно слід відвідати:
• Падаючі Вежі – дві вежі, збудовані під кутом одна до другої. На одну з них можна піднятися і помилуватися панорамою міста з висоти 97м.
• Базиліка Сан-Петроніо — одна з найважливіших і найбільших церков Болоньї – 132 метрів в довжину, 66 метрів в ширину, 47 метрів у висоту. Базиліка розташована в історичному центрі міста на П’яцца Маджоре.
• Базиліка Сан-Доменіко — красива старовинна церква, побудована на початку 13 столітті засновником домініканців іспанцем Домініком Гусманом. Його останки зберігаються тут в красивій каплиці в мармуровому ковчезі.
• Вежа Аренго – вежа в історичному центрі Болоньї, на площі Нептуна, унікальна своєю історією і структурою. Вежа створює єдиний ансамбль з палаццо Подеста. В середині 15 століття тут була встановлена дзвіниця з 47-тонним бронзовим дзвоном.
• Вежа Прендіпарте — цегляна вежа 12 століття в Болоньї, побудована багатою сім’єю гвельфів. Висота вежі становить 60 метрів. Одна з найстаріших веж міста. У середині 18 століття вона була перетворена у в’язницю.
• Болонський університет — найстаріший університет Європи, заснований в 1088 році.
• Канал Молін – “Маленька Венеція” в центрі Болоньї, мальовничий невеликий канал між старовинними будівлями. Канал є продовженням каналу Рено.
• Собор Сан-П’єтро — кафедральний храм Болоньї, побудований в кінці 16 століття. Усередині храм прикрашений картинами Просперо фонтану, Карраччі, Франческіні та Донато.
• Пьяцца Маджоре або Велика площа — одна з центральних площ в історичному центрі Болоньї.
• Пьяцца Нептуно — площа в історичному центрі Болоньї, заснована в другій половині 16 століття. Основне призначення площі — розширення наявного простору між Палаццо Комунале і Палаццо Подеста. На площі встановлено фонтан Нептуну.
• Базиліка Сан-Стефано – тут знаходиться монастирський комплекс Святого Стефано із 7 церков. Середньовічні архітектори намагались збудувати точну копію храму Гробу Господнього, що в Єрусалимі.

Екскурсії в Болоньї