Генуя

Екскурсії в Генуї

Генуя — місто на північному заході Італії, столиця Лігурії. Є одним з найбільших італійських портів зі славною і багатою історією. Гомінке портове місто уздовж Лігурійського узбережжя розтяглося майже на 40 кілометрів. Із півночі арку Генуезької затоки щільно затуляють Апеннінські гори. Місцева гавань є однією з найкрасивіших в Італії. «Сама природа подарувала Генуї прекрасну й безпечну гавань для стоянки кораблів», – писав у XIX столітті німецький поет Генріх Ґейне. Генуя — це столиця колись могутньої та багатої морської республіки з найбільшим історичним центром серед міст Європи, місце народження легендарного Колумба і геніального Паганіні. Це туристичний, науковий та промисловий центр Італії, а в 2004 році місто було обране Європейською столицею культури. Тут фасади багатих історичних будівель і пам’ятники культури приховані серед неохайних, але атмосферних вуличок, які заповнені чарівними провулками, вуличними кафе і ресторанами, а в Старому порту все так само кипить життя, як і раніше.

Дістатися до центру міста з аеропорту можна кількома шляхами:
Автобус
1. Volabus
З аеропорту до Генуї курсує автобус-шатл Volabus, який відправляється приблизно кожну годину або частіше. Час у дорозі становитиме близько 30 хвилин. Перший рейс виконується в 6.00 ранку, найпізніший — о 23.30. По дорозі автобус робить кілька зупинок: Via Cornigliano; Via Pacinotti; залізничний вокзал Пьяцца Прінчіпе (Genova Piazza Prinсipe); Пьяцца де Феррарі (Piazza de Ferrari); залізничний вокзал Бріньоль (Genova Brignole). Вартість квитка складає 6 євро для дорослого, при цьому він діє протягом однієї години на будь-який транспорт Генуї, включаючи метро, автобуси, фунікулери.
2.Автобус №124
Курсує між аеропортом та залізничною станцією сестри Поненте (Genova-Sestri Ponente). Тривалість поїздки становить близько 12 хвилин, інтервал руху – 40 хвилин. Перший автобус відправляється о 6.15 ранку, останній — в 19.13 вечора. Ціна квитка – 2 євро для дорослого. Це комбінований квиток, який діє протягом години на інший громадський транспорт Генуї. Квитки можна купити в квиткових автоматах в зоні прибуття аеропорту. Подивитися точний розклад і придбати квитки на поїзди по Італії можливо заздалегідь онлайн.
Таксі
Таксі в аеропорту Генуї можна взяти відразу біля виходу з залу прибуття аеропорту. Вартість поїздки залежить від кінцевого пункту: наприклад, до вокзалу Бріньоль — 8 євро, а до вокзалу Прічіпе — 7 євро.
Трансфер
З аеропорту Генуї можна доїхати, забронювавши трансфер заздалегідь. Тоді водій зустріне вас в аеропорту з іменною табличкою і довезе до вашого місця перебування.

Екскурсії в Генуї

Визначні місця та пам’ятки, які неодмінно слід відвідати:
• Вулиця Гарібальді — справжня перлина Генуї. Вона була заснована в 16 столітті і стала місцем будівництва палаців багатих генуезців. На цьому невеликому просторі шикарні будинки з гербами благородних пологів стоять пліч-о-пліч, змагаючись один з одним красою архітектури і багатством обробки фасадів.
• Кафедральний собор Сан-Лоренцо — велична церква і головна сакральна споруда міста. Собор був побудований в 12 столітті як романська базиліка, реконструйований в 14 столітті в готичному стилі та знову перебудований в стилі раннього Відродження в 16 столітті. Будівля має гарний мармуровий фасад. Тут зберігаються дорогоцінні християнські реліквії: попіл Іоанна Хрестителя і тарілка, на якій, як вважають, Соломії була представлена голова святого.
• Санті Амброгіо — Єзуїтська церква на невеликій площі Маттеотті, побудована в 16 столітті в стилі епохи Відродження. Вважається, що храм має найкрасивіший інтер’єр серед релігійних споруд Генуї: химерне бароко з мармуром, фрески та дві картини Рубенса.
• Санта-Марія-ді-Кастелло — романська церква 12 століття з красивими фресками. Розташована в одному з найдавніших місць Генуї, де вели торгівлю етруски і фінікійці.
• Церква Ісуса — єзуїтська церква 16 століття з прекрасним інтер’єром в стилі генуезького бароко з обробкою з різнобарвного мармуру.
• Генуезький акваріум – одна з найбільших споруд такого типу в Італії та Європі. Був побудований в 1992 році на честь 500-річчя плавання Колумба.
• Генуезька гавань — один з найбільших портів Середземномор’я, 22 кілометри причалів зі стоянками яхт, морських суден, складками та промисловими кранами.
• Порту Сопрано — дві вежі Середньовічних міських воріт 12 століття що добре збереглися. Поруч розташований будинок Колумба, в якому, як вважають, провів своє дитинство знаменитий мореплавець.
• Площа Феррарі — жвавий центр Генуї з красивим фонтаном. Площа оточена красивими будівлями в стилі необароко та арт-нуво.
• Площа Вітторія — одна з центральних міських площ зі значною тріумфальною аркою, побудованою в 30-х роках 20-го століття.
• Сан-Джорджо — одна з найкрасивіших і яскравих будівель Генуї з прекрасним фасадом, в якому розташовується портове управління.
• Рибальське село — старовинний і мальовничий Приморський анклав, розташований в межах Генуї. Це район симпатичних пастельних будиночків і затишних ресторанів з терасами.
• Палаццо-сан-Джорджіо – палац у старому порту. Побудований у середині 13 століття він є чудовим прикладом середньовічної архітектури епохи Відродження.
• Генуйський Акваріум – найбільший в Італії акваріум, і другий за розмірами в Європі.

Екскурсії в Генуї