Мілан

Аудиогид Милан Туристический Гид | MyWoWo Travel APP

Екскурсії в Мілані

Мілан — головне місто Північної Італії й столиця області Ломбардія. Мілан — столиця моди й бізнесу, найстильніше, дороге та багате місто Італії, яке котирується нарівні з Парижем і Лондоном у любителів розваг і шопінгу. Тижні високої моди і покази відомих курюр’є щорічно збирають у місті тисячі любителів вишукано та стильно вдягатись. Це сучасний мегаполіс, який вважається діловим і фінансовим центром країни. Місто має багату і давню історію і буквально наповнене творами мистецтва й архітектурними шедеврами! Тут можна подивитися на такі відомі пам’ятки, як: чудовий Дуомо, замок Сфорца, включений в список об’єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, церква Санта-Марія-делле-Граціє, в якій знаходиться легендарна фреска Леонардо Да Вінчі “Таємна вечеря” і безліч інших не менш цікавих пам’яток історії та культури.

Італійський міжнародний аеропорт Мальпенса (Malpensa) розташований за 40 кілометрів від центру Мілана.
З Мальпенса в місто можна дістатися на поїзді, автобусі та на таксі.

Поїзд
Вийти до залізниці можна з Терміналу

Malpensa Express:
Приміський поїзд Malpensa Express прямує до Мілану і здійснює 2 зупинки, від того, яку з них ви оберете, залежатиме ціна квитка. Перша – Milano Cadorna, що знаходиться поруч з міланської пам’яткою Замком Сфорца. Квиток в один бік обійдеться в 11 євро для дорослого. Друга – Milano Centrale – головна залізнична станція Мілана. Проїзд обійдеться в 7 євро для дорослого. Дорога займає близько 40 хвилин. Не забудьте перед посадкою в поїзд прокомпостувати квиток у спеціальних жовтих автоматах.

Trentitalia:
Крім експреса, з аеропорту до центру міста курсують поїзди компанії Trentitalia. Вартість поїздки – 13 євро для дорослого. Відправляються кожні 5-15 хвилин.

Автобус
Автобусні зупинки знаходяться на виході з терміналів Т1 і Т2. Аеропорт обслуговує велика кількість перевізників. Ціни на послуги в них однакові: вартість квитка в одну сторону становить 8 євро для дорослого, в обидві – 14 євро, дитячий квиток коштує 5 євро. Курсують вони кожні 20 хвилин. Квитки купуються як онлайн заздалегідь, так і у водія в автобусі. Компостувати їх не потрібно.

Таксі
Це найдорожчий спосіб дістатися до Мілана. Вартість послуги 90 євро. Але, якщо ви прилетіли вночі, то іншого способу, окрім оренди авто або замовленого трансферу, доїхати до Мілана немає. Стоянки таксі в аеропорту знаходяться в цокольному поверсі (слідкуйте за покажчиками). Щоб не попастися на виверти приватників і не заплатити в 2 рази дорожче, дивіться, щоб на лобовому склі таксі була наклейка «Taxi autorizzato аl servizio aeroportuale lombardo». Це означає, що офіційне таксі та ціну не накрутять.

Трансфер
Можна також замовити трансфер заздалегідь.

Аеропорт Бергамо є другим за величиною аеропортом Мілана, використовується в основному лоукостерами і чартерними авіакомпаніями. Розташований за 3 км від містечка Бергамо і за 45 км від самого Мілана. Дістатися до міста можна на автобусі або поїздом:

Автобус
Terravision:
Кожні півгодини від терміналу аеропорту Бергамо відходять автобуси «Terravision», кінцевою зупинкою яких є центральний залізничний вокзал Мілана (Milano Centrale). Вартість квитка в одну сторону – 10 євро (туди і назад – 15 євро). Квитки можна придбати як в терміналі аеропорту, так і безпосередньо у водія. Час у дорозі – близько 1 години.

Autostradale:
В тому ж напрямку здійснюють рейси автобуси «Autostradale». Квитки можна придбати біля стійки компанії в терміналі. Вартість квитка в одну сторону – 10 євро, в обидва кінці – 17. Час у дорозі – близько 1 години.

Orioshuttle:
Практично ідентична ситуація з автобусами «Orioshuttle»: туди – 10 євро, туди і назад – 14 євро. Квитки можна придбати в терміналі і у водія. Час у дорозі – близько 1 години.

Поїзд
Спочатку доведеться скористатися автобусом АТВ, що курсує кожні півгодини від зупинки терміналу, який доставить вас на залізничний вокзал Бергамо, звідки ви зможете вирушити далі. Квиток на автобус обійдеться в 2 євро, дорога займе 15 хвилин. Квиток на електричку до міланських залізничних вокзалів – Milano Centrale або Milano Porta Garibaldi коштуватиме 4-5 євро для дорослого, час у дорозі становитиме 50 хвилин. Квитки на автобус продаються в спеціальних автоматах на зупинці, при посадці їх потрібно обов’язково закомпостувати. Квиток на електричку можна придбати на вокзальних касах і терміналах.

Екскурсії в Мілані

Визначні пам’ятки міста, які неодмінно варто відвідати:
• Собор Дуомо, також івдомий як Міланський собор – візитівка міста. Третій за величиною собор і Європі, який будувався протягом шести століть. Білий мармур, готичні шпилі, більше 300 статуй, вітражі – Дуомо вражає своїм зовнішнім виглядом.
• Замок Сфорца – назву замок отримав в честь свого власника – правителя Мілану. В минулому – це могутній оборонний комплекс і водночас резиденція герцога Сфорца, у оформленні якого брав участь Леонардо да Вінчі. Сьогодні тут знаходиться декілька музеїв і великий сад.
• Галерея Вітторіо Емануеле другого – торговий комплекс на площі біля Собору Дуомо у формі прямокутного хреста, із дахом з металу та скла. Вхід у вулиці із магазинами відомих брендів, кав’ярнями та сувенірними крамничками відкриває помпезна арка. Тут можна не лише зайнятися шопінгом, але й помилуватися чудовою архітектурою.
• Театр ла Скала – оперний театр відомий не тільки є Європі, але й у всьому світі, побудований за наказом австрійської королеви Марії-Терези. Славиться відмінною акустикою та величезним залом.
• Санта-Марія-делле-Граціє — цегляна готична церква 15 століття з куполом раннього Відродження Браманте. Здобула світову популярність завдяки фресці Леонардо Да Вінчі “Таємна вечеря”.
• Історичний район Cinque Vie – найдавніша частина Мілана, розташована між площею Cordusio, вулицями Meravigli й Orefici. В цьому районі можна виявити безліч римських археологічних об’єктів, таких як театр, імператорський палац і імператорська монетний двір.
• Сан-Мауріціо — барокова церква, інтер’єр якої вважається найкрасивішим серед релігійних споруд Мілана. Усередині Церква розписана красивими фресками кращих майстрів Ломбардії.
• Пінакотека Брера — ренесансний палац 17 століття, в якому спочатку розташовувався Єзуїтська школа. Зараз це один з кращих художніх музеїв Італії. Тут виставлені картини кращих художників Ломбардії та учнів да Вінчі, венеціанських майстрів, Рафаеля, Тиціана, Рембрандта, Рубенса, Пікассо та багатьох інших.
• Сант-Амброджіо — одна з найдавніших церков Мілану, заснована в 4 столітті святим Амвросієм, який є покровителем міста. Церква — шедевр романської архітектури. Була побудована в 12 столітті навколо хору більш ранньої церкви дев’ятого століття.
• Музей да Вінчі — національний музей науки та техніки, розташований в будівлі колишнього монастиря. Особливий інтерес представляє галерея Леонардо да Вінчі з робочими моделями багатьох його винаходів і машин, створених за його малюнками й кресленнями.
• Сант-Еусторджо — романська базиліка 12 століття з красивою високою дзвіницею.
• Арка Миру — цікавий приклад архітектури неокласицизму. Ця тріумфальна арка була побудована в першій половині 18 століття і розташована в центрі великої площі за замком Сфорца і парком. Будівництво арки було розпочато при Наполеоні Бонапарті, але завершено вже після його поразки при Ватерлоо австрійським монархом Франциском I, який присвятив її миру.
• Санта-Марія-дель-Кармін — церква ордена кармелітів, побудована в 13 столітті з червоної цегли. Церква була зруйнована під час пожежі в 14 столітті й покинута. Відновлена в 15 столітті Антоніо Соларі. Є цікавим прикладом ломбардської неоготики.
• Базиліка Сан-Лоренцо-Маджоре (св. Лаврентія) – храм, побудований в стилі епохи Відродження з древнім баптистерієм і романською дзвіницею 12 століття. Церква була заснована в 4 столітті й є однією з найстаріших в Мілані.
• Вежа Веласка — цікавий приклад цивільного будівництва. Це 106-метровий хмарочос незвичайної архітектурної форми.

Екскурсії в Мілані

Найпопулярніші готелі: