Палермо

Екскурсії в Палермо та на Сіцилії

Палермо — місто на півдні Італії та столиця острова Сицилія. Це місце, просочене давньою історією і запахами моря, культурними традиціями та чудовою гастрономією. Клімат в місті середземноморський. Через те, що Палермо оточений морем, тут взимку тепліше, ніж на берегах континенту. Палермо може похвалитися гігантським скупченням палаців, замків і церков з унікальним змішанням архітектурних стилів візантійців, арабів, нормандців або будівель часів ренесансу. З іншого боку це місто сучасності, широких авеню, звабливих магазинів і красивих особняків 19 століття. Палермо називають “найбільш часто завойовуваним містом у світі”. Протягом декількох тисяч років їм володіли фінікійці, греки, римляни, араби, нормани, іспанці. Кожен з цих народів вважав Палермо своїм і залишив якийсь слід на його вулицях, перетворивши місто в плавильний котел різних культур, традицій і релігій.

Міжнародний аеропорт Палермо носить імена Фальконе і борців з італійською мафією. Це найбільший аеровузол Сицилії: більшість туристів починають подорож по острову саме звідси. Відстань до столиці Сицилії становить близько 35 км в західному напрямку. Подолати цю відстань можна кількома досить зручними способами:
Автобус
Регулярні рейси приблизно з 30-хвилинним інтервалом виконує перевізник Prestia e Comande Bus. Поїздка на автобусі з аеропорту до залізничного вокзалу Palermo Stazione Centrale займе близько 55 хвилин, до зупинки Politeama — 40 хвилин. Перший автобус відходить о 5.00 ранку від аеропорту, найпізніший — о 00.30 ночі. З червня по жовтень додається рейс в 1.00 ночі. Квиток на автобус коштує біля 6 євро для дорослого. Придбати квитки можна на касі в зоні прибуття, у водія, або завчасно на сайті.
Поїзд
Регіональні електрички (Regionale) відправляються від залізничної станції Punta Raisi, яка розташовується на підземному поверсі аеровокзалу. Рейси виконуються з 5.15 ранку до 00.25 ночі. Прибуття — на головний залізничний вокзал Palermo Centrale. Інтервал руху становить близько 30 хвилин. Ціна квитка на електричку в другому класі становить 6 євро для дорослого. Квитки можна купити в касі або на сайті.
Таксі
Поруч з аеропортом знаходяться стоянки таксі — на виході із зони прибуття. До центру Палермо вас довезуть приблизно за 45 хвилин. За вартістю поїздка обійдеться приблизно в 35 Євро.
Трансфер
Якщо ви не хочете розбиратися з рухом громадського транспорту і турбуватися про квитки, замовте заздалегідь індивідуальний трансфер.
Водій вже буде чекати вас з іменною табличкою в аеропорту і доставить вас до вашого готелю, безпосередньо до місця вашого перебування.

Екскурсії в Палермо та на Сіцилії

Визначні міста та пам’ятки які неодмінно варто віжвідати кожному туристові в Палермо:
• Нормандський палац – В нормандському палаці з VII століття розміщувалися правителі Сицилії. Спочатку арабські халіфи, а після завоювання острова — нормандські королі. У XII столітті була побудована Палатинська капела, яку прикрасили чудовою візантійською мозаїкою.
• Палатинська капела — шедевр середньовічної архітектури, який являє собою унікальне злиття норманського, арабського, візантійського і романського стилів. Це придворна церква сицилійських королів, освячена в 12 столітті.
• Кафедральний собор — головний сакральний пам’ятник Палермо, включений до списку об’єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Це чудова стародавня церква, заснована в 12 столітті та зберегла оригінальний нормандський характер. Будівля має дивовижний фасад, який являє собою переплетення елементів готики, Мавританської та іспанської архітектури.
• Театр Політеама — чудовий приклад неокласичної архітектури, збудований у другій половині 19 століття.
• Церква св. Катерини — сакральна споруда в самому серці Палермо, побудована в 16 столітті. Являє собою синтез стилів сицилійського бароко, рококо і ренесансу.
• Марторана — середньовічна релігійна споруда, заснована в 1143 році. Цей сакральний пам’ятник являє собою будівлю в арабо-норманському стилі. Фасад у стилі бароко, доданий разом з дзвіницею після землетрусу в 1720-х році, трохи вибивається з цієї концепції. Церква має візантійську структуру та чудові мозаїки 12-го століття, які є одними з найдавніших на всій Сицилії.
• Сан-Джованні — стародавній монастир, заснований ще в 6 столітті. У мавританський період тут була побудована мечеть. Потім нормани заново освятили це місце і в 1132 році звели квадратну церкву з суворим інтер’єром, увінчану п’ятьма куполами.
• Сан-Катальдо — пам’ятник середньовічної релігійної архітектури в арабо-норманнскому стилі. Церква датується 12 століттям і відрізняється яскраво-червоними куполами над піднесеним центральним нефом.
• Катакомби капуцинів – одна з найбільш незвичайних і трохи моторошних пам’яток Палермо. Ці підземні ходи розташовані під абатством і були висічені у вулканічній породі в 17 столітті. Катакомби використовувалися для поховань аж до 1881 року.
• Куатро Канті (Quattro Canti) – одна з центральних площ Палермо, яка являє собою видатний зразок сицилійського бароко. Площа має незвичайну восьмикутну форму. Фасади утворюють її будівель прикрашені скульптурами.
• Церква Санто-Спіріто була побудована в 1173-78 роках як ораторія цистерцианського абатства за межами середньовічних стін. В 1282 році перед будівлею почалася “сицилійська вечеря”, яка закінчилася вигнанням французів.

Екскурсії в Палермо та на Сіцилії