Піза

Екскурсії в Пізі

Піза — місто в центральній Італії в регіоні Тоскана. Розташоване в долині річки Арно в 10 км від Лігурійського моря. Піза відома завдяки своїй “падаючій” вежі, яка є одним із символів Італії. Багато хто вважає, що в цьому старовинному місті, крім вежі та собору, і дивитися то більше нічого. І вони помиляються! Піза пропонує цілий розсип найцікавіших пам’яток, які включені в список об’єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО: кафедральний собор, баптистерій, Кампо-Санту, Поле Чудес, Санта-Марія-делла-Спина. У Пізі проходять численні виставки, покази, концерти, фестивалі та свята. Найвідоміший — це свято, присвячене покровителю міста Св. Райнерію. Піза — це тихе провінційне університетське місто, яке славиться своїми художніми та архітектурними скарбами. Місто зберегло більшу частину контуру старовинних стін і унікальну історичну атмосферу.

Міжнародний аеропорт Галілео Галілей (Aeroporto Internazionale di Pisa) знаходиться на відстані близько 4 км від центру Пізи.
Дістатися до міста можна кількома способами:
Автобус
В напрямку міста курсують автобуси компанії CPT (Compagnia Pisana Trasporti) Linea 5. Вирушають від зупинки, розташованої в аеропорту відразу при виході із зони прибуття. Квиток коштує близько 1,50 євро для дорослого і дійсний протягом 70 хвилин. Квитки продаються в касах в аеропорту, на стійках інформації або в автоматі на зупинці. Автобус зупиняється на залізничній станції Пізи (Pisa Central Station), а також на via F.lli Antoni, via Cerboni і ін.
Поїзд
Аеропорт розташовується всього в 1 км від залізничного вокзалу Пізи (Stazione Pisa Centrale), до якого можна доїхати на повністю автоматизованому поїзді PisaMover. Курсує приблизно кожні 10 хвилин з 6.00 ранку до 00.00 ночі. Час у дорозі становить близько 8-10 хвилин. Вартість квитка на PisaMover в одну сторону становить 5 євро для дорослого, туди-назад — 10 євро.
Пішки
Якщо ви не обтяжені багажем, то можете прогулятися пішки до залізничної станції Пізи. Йти близько 1 км: спочатку прямо від аеропорту, потім 500 метрів вліво, і ви на місці.
Таксі
Оскільки аеропорт розташований всього приблизно в 4 км від центру Пізи, то можна взяти таксі і з комфортом доїхати до вашого готелю в місті. Вартість таксі варіюється від 6 до 10 євро в залежності від часу доби і відстані до готелю.

Екскурсії в Пізі

Визначні місця та пам’ятки, які неодмінно слід відвідати:
• Torre Pendente (Пізанська вежа). Спочатку ця будівля була дзвонової вежею собору. Будівництво почалося в 1173, але башта незабаром почала кренитися на увазі того, що під підставою почав просідати ґрунт. Проект стягнення вежі від падіння досяг успішного рішення в 2001 році і вежа була знову відкрита для тих, хто хоче забратися по ній нагору. Для цього необхідно зарезервувати квиток вартістю 18 євро.
• Duomo di Pisa (Собор Пізи). Чудовий собор, який представляє роботи Джамболоньи, Делла Робиа та інших великих живописців. Вишуканий романський стиль з подвійними проходами і куполом, велика мозаїка, частково виконана Чімабуе, і прекрасна кафедра Джованні Пізано в стилі пізньої готики/раннього Ренесансу. Квиток без обмежень по часу можна придбати в касі.
• Battistero (Хрещальня). Великий круглий романський купол з мозаїчними прикрасами і прекрасним видом зверху. Заберіть туди, якщо хочете побачити чудовий вид на Пізанську вежу, яку буде видно на ваших знімках.
• Campo Santo Monumentale (Монументальне Кладовище). Велика будівля кладовища з безліччю цікавих робіт, що включають в себе колекцію стародавніх Романських саркофагів і чудових середньовічних фреск майстрів «Тріумфу і Смерті».
• Санта-Марія-делла-Спина — церква на лівому березі річки Арно, одне з найкрасивіших релігійних споруд Пізи. Була побудована з мармуру в стилі готики в 1871 році.
• Палац Дей Кавальєрі або палац старійшин — історична будівля на однойменній площі. Будівля була побудована в 16 столітті за проєктом Джорджіо Вазарі. Фасад прикрашений бюстами шести князів Медічі. Перед будівлею знаходиться статуя Козімо I роботи П’єро Франкавілла.
• Сан-П’єро-а-Градо — романська базиліка 10 століття, розташована недалеко від старого порту. Інтер’єр церкви прикрашений фресками, а розкопки підтверджують знаходження тут більш ранньої християнської церкви та навіть стародавніх римських будівель.
• Санто-Стефано-деї-Кавальєрі — була спроєктована Вазарі в 16 столітті. Це церква з красивим мармуровим фасадом і раритетами ордена святого Стефана.
• Блакитний палац — історична будівля, в якому розташовуються колекції мистецтва з 16 по 20 століття.

Екскурсії в Пізі