Флоренція

Екскурсії у Флоренції

Флоренція – легендарне італійське місто із тисячолітньою історією в провінції Тоскана, розташоване практично в центрі країни на берегах річки Арно. Це дуже красиве старовинне місто, засноване Юлієм Цезарем в 59 році до нашої ери. Найбільшого розквіту досягло в XIV-XVI століттях, коли стало найбільшим культурним і фінансовим центром Європи. Сучасна Флоренція гармонійно поєднує в собі дух величної історії та атмосферу сучасного європейського міста, з великими можливостями для шопінгу, смачною кухнею і величезною кількістю варіантів для розваг. Це один з головних туристичних центрів Європи, який розкинувся серед тосканських пагорбів на значній відстані від морського узбережжя. Через неймовірну кількість архітектурних пам’яток та витворів мистецтва Флоренцію називають «містом – музеєм під відкритим небом», весь історичний центр включено у список світової спадщини ЮНЕСКО. Також місто називають “колискою епохи Відродження”, адже Флоренція подарувала світові таких гігантів думки й мистецтва як Леонардо да Вінчі, Мікеланджело, Донателло, Данте, Галілей, а внесок міста у розвитку європейської науки та мистецтва взагалі важко оцінити. Столиця Тоскани — це місто, яке зберегло чарівність і пишність минулого і ніколи не перестане дивувати своїми шедеврами мистецтва, легендами минулого та вишуканою архітектурою.

Аеропорт міста Флоренція названий на честь Америго Веспуччи, його так само називають Перетола (Peretola). Він розташований всього в 5 кілометрах від околиць міста. Існуєкілька варіантів як дістатися міста:
Автобус
1.Busitalia
Шаттли курсують між аеропортом та центром міста (віа Санта-Катарина та Сієна). Цей транспорт легко впізнати: на усіх білих машинах нанесені поперечні смуги червоного і бузкового кольорів. Автобуси базуються праворуч від виходу з терміналу і курсують щодня з 5.30 ранку до 00.30 вечора. Частота рейсів залежить від тимчасового проміжку. Так з 5.30 до 20.30 час очікування складає півгодини, а з 20.30 до 00.30 – одну годину. Час в дорозі – приблизно 20-25 хвилин, залежно від трафіку. Вартість 6.00 євро для дорослого за поїздку в один кінець.
2.Terravision
Автобуси курсують з 03.30 ночі до 17.00. Для дітей віком менше чотирьох років – проїзд безкоштовний. Вартість дорослого квитка – 5 євро. За багаж додаткова плата не потрібна. Дорога до Флоренції (центральний вокзал) займе до 30 хвилин.
Таксі
Більш комфортний вид пересування. Ціни на послуги таксі починаються від 20 євро, вночі – дорожче.

Екскурсії у Флоренції

Визначні місця і пам’ятки, які неодмінно варто відвідати:
• Санта Марія дель Фьорі – кафедральний собор завдовжки 153 та завширшки 90 метрів, який будувався протягом 600 років, є другим по величині храмом в Італії – тут одночасно може поміститися 30 000 людей.
• Галерея Уффіці – один із найкращих музеїв образотворчого мистецтва у Європі, найбільш відвідуваний музей Італії. Основу експозиції складають картини сім’ї Медічі. Тут знаходяться твори Ботічеллі, Леонардо да Вінчі, Рафаеля.
• Палац Пітті та сади Боболі– в минулому – головна резиденції правлячої сім’ї, сьогодні ж – один із найбільших музейних комплексів, який складається із музеїв Карет, Срібла, Фарфору та галерей Сучасного мистецтва і Костюмів. Сади Боболі — найбільший парк Флоренції. Їх історія налічує понад чотири століття.
• Палац Веккьо – ратуша Флоренції у романському стилі. Особливість – масивний фасад та асиметрична башта, яка колись використовувалась як в’язниця. Стіни палацу прикрашають фрески відомих майстрів.
• П’яцца Сіньорі – головна площа міста, в центрі якої знаходиться Палац Веккьо, оточений з усіх сторін роботами відомих скульпторів. Поруч знаходиться фонтан «Нептун» та статуя Давида.
• Базиліка Санта-Марія-Новела як правило, не входить в число найпопулярніших місць у Флоренції та це реально несправедливо. Архітектурно — це одна з найважливіших церков в готичному стилі в Тоскані. Над фасадом працювали знамениті архітектори Таленті та Альберті.
• Баптистерій Сан-Джованні, розташований на площі Дуомо, прямо навпроти собору Санта-Марія-дель-Фьоре, є одним з найважливіших пам’яток Флоренції. Восьмикутна будівля, покрита банею з вісьмома сегментами з пірамідальним дахом. Фасад будівлі декорований білим і зеленим мармуром, характерним для флорентійської архітектури романського періоду.
• Базиліка Санта-Кроче була побудована для францисканського ордена в 1294 рік за проєктом Арнольфо ді Камбіо. У ній спочивають Легендарні сини міста —Мікеланджело, Макіавеллі та Галілео Галілей, який ніколи не був хрещений. Тут також встановлена гробниця Данте, але вона порожня.
• Понте Веккьо — вічний символ Флоренції. Колись єдиний міст через річку Арно був побудований в 1218 році. Пошкоджений після сильної повені був відновлений в 1345 році. Міст пережив повені, Другу світову (фашисти знищили всі мости, крім цього) і став одним з найпопулярніших і відомих місць столиці Тоскани.
• Флорентійське абатство — стародавній монастир, розташований в історичному центрі Флоренції навпроти галереї Барджелло. Заснований в кінці 10 століття ченцями-бенедиктинцями. Даний архітектурний комплекс виконаний, в основному, в готичному стилі. В його архітектурі особливо виділяється висока дзвіниця.
• Площа Мікеланджело відкриває прекрасний панорамний вид на Флоренцію та Арно, і, безумовно, дуже рекомендується для відвідування.

Екскурсії у Флоренції